Haber Detayı
24 Şubat 2017 - Cuma 08:17 Bu haber 996 kez okundu
 
DARBENİN ASIL BELGELERİ ABD'DE
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, 15 Temmuz FETÖ darbesiyle ilgili ABD'nin elinde Türkiye'den daha fazla bilgi olduğunu söyledi.
GÜNDEM Haberi
DARBENİN ASIL BELGELERİ ABD'DE

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, FETÖ lideri Gülen'in iadesiyle ilgili ABD'ning erekli yasal süreci başlatmadığını söyledi. Yeni bakana da konuyla ilgili bilgi aktaracaklarını belirten Bozdağ, bu konuyla ilgili olarak yeniden ABD'ye gidebileceğini açıkladı.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, dün CNN TÜRK canlı yayınında Doğan TV Ankara Temsilcisi Hakan Çelik ve Hürriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Hande Fırat’ın gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

ABD Başkanı Donald Trump tarafından Adalet Bakanlığı görevine getirilen Jeff Sessions’a Fetullah Gülen’in iadesine ilişkin gönderdiği mektubun yansımalarının sorulmasına üzerine Bozdağ şu ifadeleri kullandı:

"Önceki yöneticiler bunu tamamen bir yargı işi olduğunu topu tamamen yargıya atan bir yaklaşım içerisinde idi. Ama yeni yönetim bunun hukuki bir konu olduğunu söylüyor. İşi yargıya atmıyor. Ama üzerinde konuşup, değerlendirme yapmamız, birlikte çalışmamız gerektiği konusuna daha fazla vurgu yapıyor.

"YENİDEN ABD’YE GİDEBİLİRİM"

Gerekirse bu konuyu sayın bakan ile görüşmek üzere yeniden ABD’ye gidebilirim. Sayın bakanı da Türkiye’ye davet edeceğim. Burada da bunu konuşabiliriz. Bu iki ülke arasındaki ilişkilerin gelişmesi açısından son derece önemli.

"15 TEMMUZ SÜRECİ İLE İLGİLİ TÜM BELGELER ŞU ANDA AMERİKAN ADALET BAKANLIĞI’NDA"

15 Temmuz süreci ile ilgili tüm belgeler şu anda Amerikan Adalet Bakanlığı’nda. Bir yanda iş yargının işi deniyor. Öte yandan da işi yargıya göndermiyorlar. Biz de diyoruz ki siz yargıya gönderin kararını yargı versin diyoruz.

"FETULLAHÇI TERÖR ÖRGÜTÜ, ABD’NİN GÖZÜ ÖNÜNDE TÜRKİYE ALEYHİNE FAALİYETLERİNE DEVAM EDİYOR"

Fettullah Gülen, Fetullahçı terör örgütü Pensilvanya’daki malikanesinden sevk ve idare etmeye devam ediyor. Faaliyetlerini sürdürüyor. Medya aracılığıyla, ziyaretçileri aracılığıyla yapıyor. Elini kolunu sallayarak dost ve müttefik olduğumuz ABD’nin gözü önünde Türkiye aleyhine faaliyetlerine devam ediyor.

"GÜLEN’İN DARBE TEŞEBBÜSÜNDE BULUNDUĞUNA DAİR BİLGİLER BİZDEN DAHA FAZLA ABD’DE VARDIR"

Bu kadar kişinin kanında eli olan terör örgütünün faaliyetlerine devam etmesi kabul edilebilir bir durum değil. Bu durum Türkiye - ABD ilişkilerine çok büyük zarar verecektir. Türkiye’de şu anda ABD karşıtlığı var. Fettullah Gülen’in Türkiye’de darbe teşebbüsünde bulunduğuna, bunu sevk ve idare ettiğine dair bilgiler bizim elimizden daha fazla ABD yetkili makamlarının elinde vardır. Çünkü böylesi bir örgütün ABD istihbaratı tarafından takip edilmediğini düşünmek safdillik olur."

Kaynak: (internethaber) - İnternethaber Editör:
Etiketler: DARBENİN, ASIL, BELGELERİ, ABD'DE,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937