google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
26 Ocak 2020 - Pazar 11:33 Bu haber 1115 kez okundu
 
DASK'TAN HASAR İHBARLARIYLA İLGİLİ AÇIKLAMA!
Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK) deprem bölgesinden hasar ihbarlarını aldıklarını bölgedeki gelişmeleri yakından takip ettiklerini açıkladı. Detaylar haberdesifre.com'da
GÜNDEM Haberi
DASK'TAN HASAR İHBARLARIYLA İLGİLİ AÇIKLAMA!

Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK), "Çağrı merkezimiz ve internet sitemiz üzerinden hasar ihbarları alıyor; deprem bölgesindeki gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Şu ana kadar 750’ye yakın ihbar aldık. Bölgede kurtarma çalışmaları sürerken biz de eksperlerimizle birlikte hasar tespitine en kısa sürede başlamak için gerekli organizasyonu yürütüyoruz" duyurusunda bulundu.

DASK'tan yapılan açıklamada, "Depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Yaralıların bir an önce sağlığına kavuşmasını ve enkaz altındaki vatandaşlarımızın da bir an önce kurtarılmasını temenni ediyoruz. Elazığ ve Malatya başta olmak üzere çevre illerden ihbarlar geliyor. Biz de DASK ekibi olarak çalışmalarımıza hızla başladık. Çağrı merkezimiz ve internet sitemiz üzerinden hasar ihbarları alıyor; deprem bölgesindeki gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Şu ana kadar 750’ye yakın ihbar aldık. Bölgede kurtarma çalışmaları sürerken, DASK olarak biz de eksperlerimizle birlikte hasar tespitine en kısa sürede başlamak için gerekli organizasyonu yürütüyoruz. Enkaz kaldırma ve arama kurtarma çalışmalarının tamamlanmasının ardından saha çalışmalarına başlayarak hızla hasar tespitlerini gerçekleştireceğiz" ifadeleri kullanıldı.

kaynak: posta

Kaynak: Editör:
Etiketler: DASK'TAN, HASAR, İHBARLARIYLA, İLGİLİ, AÇIKLAMA!,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937