Haber Detayı
05 Nisan 2017 - Çarşamba 11:45 Bu haber 2796 kez okundu
 
DOLAR HIZLA YÜKSELİYOR!
Dolar kuru bugün hızlı yükselişte. 5 Nisan 2017 Çarşamba canlı dolar kuru verilerine göre Dolar/TL bugün 3.76 lira. Peki dolar yorumları ne diyor dolar düşer mi çıkar mı? Haberin detayları haberdesifre.com'da.
EKONOMİ Haberi
DOLAR HIZLA YÜKSELİYOR!

Dolar kuru bugün hızlı yükselişte. Dolar kuru tahminleri ve kritik eşiklere dair beklentiler haberdesifre.com'da. Gelişmekte olan ülke para birimleri genelinde görülen satış baskısının etkisiyle dolar/TL yönünü yukarı çevirdi. Dolar/TL 3,67'nin üzerinde seyrediyor. Bankalararası piyasada dolar 3,67'nin üzerinde işlem görürken, Euro 3,91 civarında seyrediyor. 

17

Dolar hızla yükseliyor yorumlar ne diyor (Dolar bugün kaç TL?)

Dolar/TL'de dış piyasalardaki gelişmeler ve yaklaşan referandum süreci izleniyor. Analistler teknik açıdan dolar/TL'de 3,7100 seviyesinin direnç, 3,6500 seviyesinin destek konumunda olduğunu belirtiyor. Güney Afrika Maliye Bakanı'nın görevden alınması ve iki kurumdan gelen not indirimi ardından gelişmekte olan ülke piyasalarında satış baskısının devam ediyor.

Dolar hızla yükseliyor yorumlar ne diyor (Dolar bugün kaç TL?)

Bugün açıklanacak Fed tutanakları, ve cuma günkü ABD tarımdışı istihdam verisi ve ABD Başkanı Donald Trump'ın Çinli mevkidaşı Xi Jinping ile perşembe ve cuma günü yapacağı görüşmeler piyasaların radarında olacak.


 

37

Dolar hızla yükseliyor yorumlar ne diyor (Dolar bugün kaç TL?)

Ak Yatırım Araştırma Bölümü yolladığı notta "Piyasalar için en büyük risk, bu akşam yayımlanacak tutanaklarda Fed üyelerinin bilanço küçültmesi sürecinin başlamasına destek vermeleri olabilir. Böyle bir senaryo dolar pozitif, hisse senetleri negatif etki yapabilir" değerlendirmesine yer verdi.

Kaynak: (internethaber) - İnternethaber Editör:
Etiketler: DOLAR, HIZLA, YÜKSELİYOR!,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937