google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
17 Mayıs 2018 - Perşembe 15:15 Bu haber 5492 kez okundu
 
DÜNYA KUPASI ÖNCESİ RUSYA'YI AYAĞA KALDIRAN KİTAPÇIK!
Rusya'da düzenlenecek 2018 Dünya Kupası'na sayılı günler kala Arjantin Futbol Federasyonu'nun hazırladığı el kitapçığı tartışma yarattı.
SPOR Haberi
DÜNYA KUPASI ÖNCESİ RUSYA'YI AYAĞA KALDIRAN KİTAPÇIK!

Arjantin Futbol Federasyonu’nun hazırladığı Dünya Kupası el kitapçığında Dünya Kupası’na giden Arjantinlilerin Rus kadınlarla nasıl iletişim kurmaları gerektiği şoke edici bir biçimde anlatılıyor.

Kitapçıkta Bir Rus kadınla birlikte olma fırsatı yakalamak için ne yapmalı?’ başlığı altında Arjantinli erkeklere tavsiyede bulunuluyor.

Rusya’da yapılacak ve 14 Haziran’da başlayıp 15 Temmuz’da bitecek turnuvayla ilgili kitapçığı haberleştiren Arjantinli gazeteci Roberto Martinez “Arjantin Futbol Federasyonu, bir Rus kadını nasıl tavlayacağımızı öğretiyor.” diye duyurdu. Olayın duyulmasının ardından Arjantin Futbol Federasyonu’na twitter’da tepki yağdı.

Federasyon yetkililerini “eski kafalı” ve “maço” olarak tanımlayan kullanıcılar Federasyonun kitapçığında yer alan tavsiyeleri de sosyal medyadan paylaştı.

 

dünya kupası

Arjantin halkı kitapçığın derhal toplatılmasını istedi. AFA’nın kitabında yer alan Rus kadınlarla ilgili bilgilerden bazıları şöyle:

1- “Rus kızlar sıkıcı erkeklerden nefret eder. Konuşacak bir şey bulamıyorsanız, ülkenizde, ülkenizdeki geleneklerden, günlük yaşamdan bahsedin.”

2- “Rus kadınları etkilemek için sahip olduklarından ve parandan bahsetmelisin”

3- “Rus kızlar da diğer kızlar gibi temizliğe, giyime ve kokuya dikkat eder. Onlar için ilk izlenim çok önemlidir.”

4- “Onlara yatılacak kadın gibi davranılmasından hoşlanmazlar. Onlara özel ve önemli olduklarının htirilmesini isterler.”

5- “Onların değerlerine ve isteklerine saygı gösterin. Seks hakkında aptalca sorular sormayın. Ruslar için seks özeldir ve kamusal alanda tartışılmaz”

6- “Rus kadınlar, negatif olan sadece olumsuz yönleri gören kişilerden uzak dururlar.”

7- “Klasik sorular sormayın, orijinal olun. Sizi daha iyi tanımak isteyeceklerdir, sorularını yanıtsız bırakmayın.”

8- “Yeni bir yüz olduğunuz için Rus hemcinslerinize karşı avantajınız olacaktır. Kendinize güvenin”

TEPKİLER ARTINCA ÖZÜR DİLENDİ: Tepkiler üzerine Arjantin Futbol Federasyonu (AFA), soruşturma başlattı ve bölümün baskı hatasından kaynaklandığı kaydedildi. Bu görüşlerin AFA ve Başta Başkan Claudio Tapia olmak üzere hiçbir AFA yöneticisinin görüşlerini yansıtmadığı belirtildi.

Kaynak: (internethaber) - İnternethaber Editör:
Etiketler: DÜNYA, KUPASI, ÖNCESİ, RUSYA'YI, AYAĞA, KALDIRAN, KİTAPÇIK!,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937