google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
01 Şubat 2018 - Perşembe 10:29 Bu haber 1349 kez okundu
 
DÜNYAYI TEDİRGİN EDEN İDDİA! BAĞDADİ YENİ BİR ORDUYLA...
DEAŞ lideri Ebubekir el Bağdadi’nin Afrika’ya kaçtığını söyleyen uzmanlar, DEAŞ’ın 6 bin Afrikalı teröristle tekrar ayağa kalkma tehlikesinden bahsetti.
DÜNYA Haberi
DÜNYAYI TEDİRGİN EDEN İDDİA! BAĞDADİ YENİ BİR ORDUYLA...

Irak ve Suriye'de ele geçirdiği toprakların neredeyse tamamını yitiren terör örgütü DAEŞ'in elebaşısı Ebu Bekir el Bağdadi'nin Afrika'ya kaçtığı iddia edildi.

Bağdadi'nin öldüğü, yaralandığı ya da kayıplara karıştığı iddiaları sonrası İngiliz basınına konuşan uzmanlar, DAEŞ'in lider kadrosundaki tüm isimlerin ya yakalandığını ya da öldüğünü ancak Bağdadi'nin kaçarak Afrika'da saklandığını söyledi.

UZAK BÖLGEDE GİZLENİYOR
The Sun gazetesine göre DAEŞuzmanı Hişam el Haşimi, DAEŞ'i tekrar kurmaya çalışan Bağdadi'nin Nijer-Cezayir sınırındaki kanundan uzak bölgelerde ya da Çad'ın kuzeyinde gizlendiğini aktardı. Haşimi, "DAEŞ'in 43 ana liderinden sadece Bağdadi hayatta kaldı. Yüksek rütbeli 79 ele başından ise sadece 10'u kaldı. Orta düzeydeki 124 komutanın ise sürekli görevleri değişiyor çünkü örgüt sürekli adam kaybediyor" dedi.

ÖRGÜTE İHANET DARBESİ
Bağdadi'nin son 18 ay içinde Suriye-Irak sınırı yakınında Ebu Kemal'de, Şirkat'ta ve Baaj'da görüldüğüne dair iddiaları hatırlatan Haşimi, "DAEŞ hâlâ Enbar ve Fırat çevresinde varlığını gösterebilir. Ancak lider kadrosu dağıldığı için buradaki teröristler şu an uyuyan hücre statüsünde" diye konuştu.

 

6 BİNLİK YENİ YAPILANMA
Uzmanlar, Bağdadi'nin 6 bin kadar Afrikalı ile yeni bir orduyla yapılanmaya girişmesinden endişe ederken, Haşimi, "Beyni yıkanarak örgüte katılanlar ihanete uğramış hissediyorlar" dedi.

Kaynak: (internethaber) - İnternethaber Editör:
Etiketler: DÜNYAYI, TEDİRGİN, EDEN, İDDİA!, BAĞDADİ, YENİ, BİR, ORDUYLA...,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937