google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
17 Şubat 2019 - Pazar 15:22 Bu haber 3472 kez okundu
 
ELEKTRİK YARDIMINDAN KİMLER NE KADAR YARARLANACAK?
Destek alan muhtaç hanelere yönelik elektrik tüketim desteğinin gelecek hafta başlatılması planlanıyor. Detaylar haberdesifre.com'da
GÜNDEM Haberi
ELEKTRİK YARDIMINDAN KİMLER NE KADAR YARARLANACAK?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 8 Ocak'ta duyurduğu düzenli sosyal yardım alan ihtiyaç sahiplerine verilecek 80 liraya kadar elektrik desteğinin haftaya uygulamaya girmesi bekleniyor.

Hazine ve Maliye, Enerji ve Tabii Kaynaklar ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler bakanlıklarınca geliştirilen model kapsamında, aylık 150 kilovat saate kadar olan tüketimler devlet tarafından karşılanacak. Bu kapsamda elektrik tüketim desteğinden yararlanacak hak sahibinin Türk vatandaşı olması şartı aranacak.

PTT'YE GİDİLECEK
Düzenli yardım alan hak sahipleri, PTT'ye geçerli kimlik belgesi ve mesken elektrik faturası ibraz ederek söz konusu yardımdan faydalanacak. Ödemeler, 5 bine yakın PTT iş yerinden yapılabilecek.

TUTAR NE KADAR?
Elektrik tüketim desteği hanedeki kişi sayısına göre belirlenecek. Hanede yaşayan kişi sayısı 2 veya daha az olanlara 75 kilovatsaat, 3 kişi olanlara 100 kilovatsaat, 4 kişi olanlara 125 kilovatsaat, 5 kişi ve daha fazla olanlara ise 150 kilovatsaat olmak üzere, her ay elektrik desteği verilecek.

Faturadan düşülecek elektrik tüketim desteği, 40 ila 80 lira aralığında olacak. Elektrik desteği, ortalama 2,5 milyon hanede 10 milyon kişiye sağlanacak.  Söz konusu destek tutarı, ay içinde kullanılmaması halinde bir sonraki aya devredilmeyecek. 

Kaynak: (internethaber) - İnternethaber Editör:
Etiketler: ELEKTRİK, YARDIMINDAN, KİMLER, NE, KADAR, YARARLANACAK?,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937