google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
25 Temmuz 2015 - Cumartesi 14:49 Bu haber 2293 kez okundu
 
EMEKLİNİN BANKASI DEĞİŞTİ HER EMEKLİYE 300 LİRA!
SGK, emeklinin maaşını aldığı Ziraat Bankası ile sözleşmesini sonlandırdı. Bundan sonra maaşlar Denizbank'tan ödenecek. Anlaşma gereği Denizbank her emekliye 300 lira verecek.
EKONOMİ Haberi
EMEKLİNİN BANKASI DEĞİŞTİ HER EMEKLİYE 300 LİRA!

SOSYAL Güvenlik Kurumu (SGK), emekli maaşlarının Ziraat Bankası yerine Denizbank'tan ödenmesine karar verdi. İmzalanan protokol ile Temmuz ayından itibaren emekli olanlar maaşlarını Denizbank'tan alacak.

Protokole göre, Denizbank İstanbul, Ankara, Kocaeli gibi büyükşehirlerde bazı şubelerinden kalabalığı engellemek amacıyla emeklilere hizmet vermeyecek. Ülke genelinde şubesi az olan Denizbank PTT ile anlaşma imzalayacak ve şubesinin bulunmadığı yerlerde, emekliler maaşlarını PTT'den alacak. Banka PTT'ye belli bir komisyon ödeyecek.

EMEKLİ MAAŞLARI DENİZBANK'TA

SGK'nın Denizbank ile Temmuz ayının başında bir protokol imzaladı. Protokole göre, yeni emekli olacak herkes bundan böyle maaşlarını Denizbank'tan alacak. Daha önce emekli olanlar ise kendi bankalarında kalmaya devam edecek. Protokolde yer alan bir maddeye göre Denizbank, şubesinin bulunmadığı ilçe ya da köylerde PTT ile anlaşacak ve kuruma belli bir komisyon ödeyecek. Emekliler de maaşlarını PTT'den alacak.

BAZI ŞUBELER EMEKLİYE KAPALI

Protokole göre SGK, vatandaşa ödediği tıbbi malzeme bedellerini de Denizbank üzerinden yapacak. Denizbank İstanbul, Ankara, Kocaeli gibi büyükşehirlerde bazı şubelerinden, kalabalığı engellemek amacıyla emeklilere hizmet vermeyecek. Bu şubelerden maaşlarını almaları gereken emekliler PTT'ye yönlendirilecek.

EMEKLİYE PROMOSYON PARASI

Banka maaş almaya başlayacak emeklilere 300 lira promosyon parası verecek. Ancak bunu kabul eden emekliler üç yıl boyunca bankasını değiştiremeyecek. Diğer bankalarla yapılan protokollerdeki "Üç ay önce haber vermek kaydıyla kurum (SGK) sözleşmeyi fesh edebilir" maddesi ise bu protokolde bulunmuyor. Protokolü doğrulayan bir SGK yetkilisi, banka değişikliine neden ihtiyaç duyulduğu sorusunu ise yanıtsız bıraktı.

Kaynak: (internethaber) - İnternethaber Editör:
Etiketler: SGK, emeklinin, maaşını, aldığı, Ziraat, Bankası, sözleşmesini, sonlandırdı, Bun
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937