Haber Detayı
30 Mayıs 2016 - Pazartesi 11:31 Bu haber 1449 kez okundu
 
EMLAK VERGİSİNDE SON GÜN SALI!
Emlak ve çevre temizlik vergileri ödemeleri yarın son buluyor. Belediyeler, peş peşe yaptıkları açıklamalarla, vatandaşları cezalı duruma düşmemeleri için bu tarihe kadar emlak vergisinin ilk taksitini ödemeleri konusunda uyarıyor.
EMLAK Haberi
EMLAK VERGİSİNDE SON GÜN SALI!

Emlak ve çevre temizlik vergileri ödemeleri 31 Mayıs tarihinde yani yarın son buluyor. Belediyeler vatandaşları cezalı duruma düşmemeleri için bu tarihe kadar vergilerini ödemeleri konusunda uyarıyor.

Emlak bildirimi için gerekli belgeler şu şekilde; Tapu fotokopisi, binalar için yapı kullanma izin fotokopisi, binanın bulunduğu adres (mahalle, sokak ve numarası), beyan sahibinin ikamet ve arsa işyeri adresi, vergi numarası ve T.C. kimlik numarası.

EMLAK VERGİSİ NEDİR?

Emlak vergisi, taşınmaz mal varlığından alınan vergi. Genelde arazi ve bina gibi mal varlığına uygulanan emlak vergisi, bazı ülkelerde sanayi ve tarım araçları, mal stokları ile otomobil, mücevher, mobilya, zanaat araçları gibi taşınır malları, ipotekli borç senedi, irad senedi, tahvil ve hisse senetleri gibi değerli kağıtları da kapsar.

Birçok ülkede yerel yönetimlerce toplanır ve önemli bir gelir kaynağı oluşturur.

ÜLKEHABER

Kaynak: Editör:
Etiketler: Emlak, çevre, temizlik, vergileri, ödemeleri, yarın, son, buluyor, Belediyeler,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937