google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
09 Mart 2017 - Perşembe 12:34 Bu haber 2767 kez okundu
 
EN YÜKSEK RÜTBELİ FETÖCÜ İLK KEZ KONUŞTU!
FETÖ'nün 15 Temmuz kanlı darbe girişiminin ardından tutuklanan, aralarında dönemin 2. Ordu Komutanı Adem Huduti'nin savunmasına geçildi. Bakın Huduti neler söyledi haberdesifre.com'da
GÜNDEM Haberi
EN YÜKSEK RÜTBELİ FETÖCÜ İLK KEZ KONUŞTU!

FETÖ'nün 15 Temmuz kanlı darbe girişiminin ardından tutuklanan, aralarında dönemin 2. Ordu Komutanı Adem Huduti ve 2. Ordu Kurmay Başkanı Avni Angun'un da bulunduğu 76 kişinin yargılanmasına devam ediliyor. Duruşmanın 3’üncü gününde davanın bir numaralı sanığı olarak yargılanan 2. Ordu eski Komutanı Adem Huduti’nin savunmasına geçildi. Huduti'nin ilk sözü de 'darbeyi lanetliyorum' oldu. İşte 15 Temmuz darbe girişiminin en önemli isminin verdiği ifade;

110

FETÖ'cü Adem Huduti ilk kez konuştu! Darbe planını...

DARBECİLERİ DERDEST ETTİM : "Darbecileri derdest ederek Türk adaletine teslim ettim. Sorumluluk bölgemde sadece Malatya'da bir kişinin ölmesi haricinde hiçbir can kaybı olmamıştır. Türkiye genelindeki şehit ve yaralı sayısına bakıldığında yapılan faaliyetin başarılı olduğunu belirtmek isterim. Emeği geçen komutanları, kurmay başkanı ve beni korumakla görevli emir subayıma görevlerini başarıyla yaptıkları için teşekkür ediyorum."

210

FETÖ'cü Adem Huduti ilk kez konuştu! Darbe planını...

FETÖ'CÜ DEĞİLİM : "İddianamede terör örgütüne üye olmakla suçlanıyorum. Hayatımın hiçbir safhasında FETÖ ile ilgili hiçbir faaliyetim olmadı. Yaşam biçimim gereği bana uyuşmaz. Ağabeyini, ablasını, hiç kimseyi bilmem, bankalarını kullanmadım, bilgisayar ve cep telefonlarına yüklenen o programları bilmem, hiçbir dönemde himmet parası vermedim. Eşim ve oğlum da benim gibi hayatlarının hiçbir safhasında bu terör örgütleriyle irtibatlı ve ilişkili olmamıştır."


 

310

FETÖ'cü Adem Huduti ilk kez konuştu! Darbe planını...

DARBEYİ OĞLUM TELEFONLA ARAYINCA ÖĞRENDİM : "Bu zamana kadar yatağımda uyuyordum, televizyonu bile açmadım çünkü 12 ve 14 Temmuz arasında Gaziantep-İskenderun-Adana ziyaretlerim olmuştu. Daha sonra Kurmay Başkanı Avni Angun, bölgemizde helikopter uçuşlarının yasaklandığını belirtti. Bunun dışında darbeyle ilgili ne Genelkurmay Başkanlığı ne karargah ne bölgemizdeki mülki amirlerden herhangi bir bilgi tarafıma ulaşmadı."

410

 
FETÖ'cü Adem Huduti ilk kez konuştu! Darbe planını...

'ÇOCUKLAR NE YAPTINIZ BENİ DE YAKTINIZ' DEDİ Mİ? : "Darbeci hiç kimseyle görüşmedim. Sorumluluk bölgemde darbenin engellenmesi için tüm gücümle çalıştım. 'Çocuklar ne yaptınız, beni de yaktınız.' şeklinde bir söz kullanmadım. Darbeciler beni Ankara'ya götürmek istediler. Kurmay Başkanım, Kara Havacılık Alay Komutanı'nı arayarak, bunu engellemiştir. Elimizde birkaç kez fırsat varken, darbecileri etkisiz hale getirmediğimiz, darbecilere süre kazandırdığımız iddiaları doğru değildir."

510

 
FETÖ'cü Adem Huduti ilk kez konuştu! Darbe planını...

Malatya Cumhuriyet Başsavcısı Ergül Yılmaz ve Başsavcıvekili Mehmet Badem tarafından 28'i tutuklu 76 sanık hakkında hazırlanan ve Malatya 1. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilen 165 sayfalık iddianamede, dönemin 7. Ana Jet Üs Komutanı Emin Ayık'ın cezaevi girişinde Huduti'ye, "Olmadı işte komutanım, başaramadık." dediği belirtilmişti.

610

 
FETÖ'cü Adem Huduti ilk kez konuştu! Darbe planını...

FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin, aralarında dönemin 2. Ordu Komutanı Adem Huduti, 2. Ordu Kurmay Başkanı Avni Angun'un da bulunduğu 28'i tutuklu 76 sanığın yargılandığı dava devam ediyor.


 

710

 
FETÖ'cü Adem Huduti ilk kez konuştu! Darbe planını...
Kaynak: (internethaber) - İnternethaber Editör:
Etiketler: EN, YÜKSEK, RÜTBELİ, FETÖCÜ, İLK, KEZ, KONUŞTU!,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937