google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
08 Ocak 2018 - Pazartesi 10:35 Bu haber 1217 kez okundu
 
ERDOĞAN'I TASFİYE ETME PLANI...
Abdulkadir Selvi, bugünkü yazısında Abdullah Gül'ün yakın çevresinin tartışmalara ilişkin açıklamasını ve AK Parti çevrelerinde rahatsızlığa yol açan söylentiyi aktardı.
GÜNDEM Haberi
ERDOĞAN'I TASFİYE ETME PLANI...

Abdullah Gül son günlerin en çok konuşulan ismi oldu. KHK düzenlemesine itiraz ederek AK Parti'de eleştiri oklarının hedefindeydi. Abdullah Gül'ün yakın çevresini arayan Abdulkadir Selvi, aldığı yanıtları köşesine taşıdı.

PAYLAŞMAKTAN ÇEKİNMEYECEK: "Abdullah Bey açıklama yapmayacak mı?” sorusuna “Gerek duyduğu hallerde görüşlerini açıklamaya devam edecek” karşılığını aldığını aktaran Selvi, yazısına şöyle devam ediyor: "Edindiğim izlenim, Gül, hakkındaki tartışmalardan dolayı gücenmiş, kırılmış. Eleştirilere daha toleranslı bakmaya çalışmış ancak hakaret eden yazı ve konuşmalardan ciddi olarak rahatsız olmuş. Ülke sorunlarıyla ilgili görüşlerini açıklamaya devam edecekmiş. “Abdullah Bey, tartışmalardan dolayı gücendi, kırıldı. Ancak Cumhurbaşkanlığı yapmış biri olarak kendini sorumlu hissediyor, ülke ve dünya sorunlarıyla ilgili söyleyeceği şeyler olursa bunları paylaşmaktan çekinmeyecek” denildi."

ERDOĞAN'I TASFİYE ETME PLANI: Kasım ayında kulislerde, “Geçiş sürecinde Abdullah Gül Cumhurbaşkanı olsun. Ekonomi yönetimini Ali Babacan üstlensin. Erdoğan ve ailesinin hukuku korunsun” söylentisinin dolaştığını hatırlatan Selvi, yazısını şu sözlerle tamamlıyor:

AK PARTİ'DE RAHATSIZLIĞA YOL AÇTI: "Erdoğan’ı tasfiye etme planları hazırlayanların Erdoğan’ı tanımadıkları belliydi. Darbeye boyun eğmeyen adam, senaryolara mı eyvallah diyecekti. Ancak onların Gül ve Babacan’ı tanıdıklarından da emin değildim. Gül ve Babacan’ın bu tür senaryolardan haberleri yoktu. O nedenle ciddiye alıp, yazmadım. Peki bugün neden yazma gereği duydum? Ne o gün ne bugün Gül ve Babacan’ın bu tür ara rejim modellerinin içinde, yanında, yöresinde olmadığından eminim. Ancak belli ki Erdoğan’ı tasfiye etmek isteyenlerin Abdullah Gül’e sarılması AK Parti’de bir rahatsızlığa yol açmış. Bu tür yanlış algılara son verecek kişi ise Abdullah Gül’den başkası değil. Tabii isterse.”

Kaynak: (internethaber) - İnternethaber Editör:
Etiketler: ERDOĞAN'I, TASFİYE, ETME, PLANI...,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937