Haber Detayı
04 Şubat 2018 - Pazar 12:55 Bu haber 907 kez okundu
 
ERDOĞAN'IN BOMBA ANKET KARARI!
Tüm siyasi yaşamı boyunca anketlere büyük önem veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan son dönemde anketlere olan güvenini kaybetti... AK Parti 3 ay anket yaptırmama kararı aldı...
GÜNDEM Haberi
ERDOĞAN'IN BOMBA ANKET KARARI!

TÜM siyasi çalışmalarını, yaptırdığı çarpaz anketlerle belirleyen AK Parti, bir süre ara verme kararı aldı.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki son MYK toplantısında, güncel konularla yapılan araştırmalarla, hükümetin aldığı kararların kamuoyundaki yansımaları değerlendirildi. 

Afrin operasyonundan önce yapılan araştırmalarda, Erdoğan’ın Kudüs açıklaması, alınan ekonomik kararlar soruldu. Kudüs girişimine desteğin, ekonomik gelişmelerle ilgili de şikâyetlerin yoğunlaştığı belirlendi.

ANKETLERE GÜVENMİYORUM!: Erdoğan, bu çalışmalar aktarılırken, “Anketlere güvenmiyorum artık. Bizi manipüle ediyorlar. Geçmişte de oldu. Yerel seçimlerde bizi nasıl yanılttıklarını gördük” dedi. 

SEÇİME YAKIN TEKRAR: AK Parti Genel Merkez yönetimi, önümüzdeki 3 ay boyunca anket yaptırmama kararı aldı. Parti kurmayları, “Seçimlere yakın anketler yaptıracağız. Her ay yapılan anketler için 100 bin lira civarında ödeme yapılıyor. Cumhurbaşkanı  Erdoğan da anketlerin gerekli oldukça yapılmasına destek verdi” dediler.

 

BAŞKANLAR OPERASYONU: AK Parti’de, biri süre önce yapılan “belediye başkanı operasyonlarında” anketlerle ilgili sorun yaşadığı öğrenildi. Bazı illerde, görevde kalmak isteyen belediye başkanı ve il başkanlarının bazı anket firmalarına para vererek, kendisini başarılı gösteren anketler yaptırdığı ortaya çıktı.

Kaynak: (internethaber) - İnternethaber Editör:
Etiketler: ERDOĞAN'IN, BOMBA, ANKET, KARARI!,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937