google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
26 Mayıs 2018 - Cumartesi 10:39 Bu haber 1858 kez okundu
 
ERDOĞAN'IN ERZURUM GELENEĞİ VE MİTİNG DETAYI...
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 24 Haziran için mitinglerine bugün daha önceki üç seçimde olduğu gibi milli mücadelenin sembol şehri Erzurum’dan başlayacak.
GÜNDEM Haberi
ERDOĞAN'IN ERZURUM GELENEĞİ VE MİTİNG DETAYI...

Seçim beyannamesini açıklayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün ilk mitinginde Erzurum’da halkla buluşacak. Erdoğan, daha önceki 10 Ağustos Cumhurbaşkanlığı, 2015 genel seçimleri ve 16 Nisan Anayasa Değişikliği Referandumunda ilk mitingini Erzurum’da yapmıştı. AK Parti daha önce 3 seçimde Erzurum’da yüksek oy oranlarına ulaşmıştı.

2014 yılındaki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Recep Tayyip Erdoğan, Erzurum’da yüzde 68.80 oranında oy aldı. 7 Haziran seçimlerinde yüzde 52,02 oranında oy alan AK Parti 1 Kasım seçimlerinde ise oylarını yüzde 68.1’e çıkarmıştı. Erzurum’da 16 Nisan referandumunda yüzde 74,5 oranında 'evet' çıkmıştı.

DEMİREL VE ÖZAL’IN MEMLEKETİNDE

Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçim kampanyası kapsamında yarın 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in memleketi Isparta ile MHP’nin oy oranının yüksek olduğu Balıkesir’e gidecek. Erdoğan, hafta içinde CHP seçmeninin ağırlıkta olduğu Tekirdağ, 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın memleketi Malatya, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun memleketi Konya ve HDP’nin yüksek oy aldığı Diyarbakır ve Adıyaman’da mitingler yapacak. Erdoğan’ın hafta sonu Aydın’da yapacağı miting ise ileri bir tarihe ertelendi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ERDOĞAN'IN, ERZURUM, GELENEĞİ, VE, MİTİNG, DETAYI...,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937