google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
11 Mart 2018 - Pazar 14:37 Bu haber 1542 kez okundu
 
ERDOĞAN'IN FLAŞ ŞEKER FABRİKALARI AÇIKLAMASI!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti MKYK toplantısında, şeker fabrikalarının özelleştirilmesiyle ilgili tartışmalara değindi.
GÜNDEM Haberi
ERDOĞAN'IN FLAŞ ŞEKER FABRİKALARI AÇIKLAMASI!

AK Parti MKYK toplantısında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şeker fabrikalarının özelleştirilmesi konusunda ilk kez konuştu. Erdoğan, şeker fabrikalarınınişçi çıkarmama tahahhüdü” ile özelleştirileceğini söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşın cebini rahatlatacak kararlar alacaklarını da açıkladı.

Edinilen bilgiye göre, önceki gün yapılan MKYK toplantısında, değerlendirmelerde bulunan Erdoğan, hükümet olarak bir yandan vatandaşın güvenliğini sağlamak için mücadele ederken, diğer yandan ekonomik ortamı iyileştirmeye çalıştıklarını söyledi. Erdoğan, “Vatandaşın ekonomik durumu önceliğimiz. Vatandaşın cebini rahatlatacak adımlar atıyoruz ve atmaya devam edeceğiz” dedi.

İŞÇİ ÇIKARILMAYACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şeker fabrikalarının özelleştirilmesiyle ilgili tartışmalara da değinerek, “Bu işleri yapacağız. Devletin sırtında yük ve zarar ediyor. Özelleştirme zararı önleyecek şekilde yapılacak. 2002’den beri gündemimizde. Doğru olan bu. Burada çalışanların işten çıkarılması söz konusu olmayacak. İşçilerin çalışmaya devam etmesi teminatı ve taahhütname alınacak. Pancar üreticisinin mağdur edilmeyecek, çünkü fabrikalar kapanmayacak” dedi.

MUHALEFETİ SUÇLADI

Başbakan Binali Yıldırım da şeker fabrikalarının kapatılacağı iddiasının, muhalefetin algı operasyonu olduğunu öne sürdü. Yıldırım, “Kimsenin zarar görmesini istemiyoruz. Şeker Fabrikaları kapanmayacak. Özelleştirilirken, bazı şartlar konulacak. Kimse işsiz kalmayacak. Bu şartları yerine getirmezlerse satmayız. Alırlarsa bu şartlarda alacaklar dedi.

 

Kaynak: (internethaber) - İnternethaber Editör:
Etiketler: ERDOĞAN'IN, FLAŞ, ŞEKER, FABRİKALARI, AÇIKLAMASI!,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937