Haber Detayı
08 Eylül 2017 - Cuma 14:05 Bu haber 746 kez okundu
 
ERDOĞAN'IN FLAŞ ZAFER ÇAĞLAYAN AÇIKLAMASI!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "Bu Çağlayan'ın şahsına değil Türkiye'ye yöneliktir. Tamamen siyasidir. Bu işin arkasından çok pis kokular geliyor" dedi.
GÜNDEM Haberi
ERDOĞAN'IN FLAŞ ZAFER ÇAĞLAYAN AÇIKLAMASI!

Erdoğan: Bu işlerin arkasından çok pis kokular geliyor...

 

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk Havalimanı'nda Kazakistan'a hareketi öncesi ABD'de eski Bakan Zafer Çağlayan ve kendi korulamarı hakkında dava açılmasıyla ilgili soruya yanıt verdi. Çağlayan'a açılan davanın şahsına değil Türkiye'ye yönelik olduğunu ifade eden Erdoğan, "Atılan bu adımlar tamamen siyasidir. ABD bir defa bu konuyu, bu gidişimizde orada da inşallah görüşme fırsatı buluruz. Bu işlerin arkasından çok pis kokular geliyor." dedi.

Kazakistan'a uçuşu öncesi gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'de açılan davalardan, Bahçeli'nin Başkan Yardımcı olacağı iddialarına kadar gündemdeki birçok konu hakkında değerlendirmelerde bulundu. Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları şöyle: 

ZAFER ÇAĞLAYAN AÇIKLAMASI

(ABD'de Zafer Çağlayan hakkında iddianame) Bu konu gerçekten çok çok ilginç bir konu. Ben Türkiye'ye yönelik bir adım olarak değerlendiriyorum. Biz İran'a yaptırım uygulamıyoruz ki. Bizim İran'la hassas ilişkilerimiz var. Hukuki mantık içinde yorumlanamaz. Atılan bu adımlar tamamen siyasidir. ABD bir defa bu konuyu, bu gidişimizde orada da inşallah görüşme fırsatı buluruz. Bu işlerin arkasından çok pis kokular geliyor. Rıza Zarraf, Halk Bankası ile ilgili konu da öyledir.

Korumalar hakkında dava açtılar. Bu ABD yönetiminin düşmüş olduğu aczi gösteriyor. Kendilerine de bunlar bildirildi. Büyük bir devlet olabilirsin ama adil devlet olmak başka bir şeydir. Adil bir devlet olmak hukuk sisteminin adil olmasından geçer. 

TÜRK KORUMALARA DAVA

Korumalar hakkında dava açtılar. Bu ABD yönetiminin düşmüş olduğu aczi gösteriyor. Kendilerine de bunlar bildirildi. Büyük bir devlet olabilirsin ama adil devlet olmak başka bir şeydir. Adil bir devlet olmak hukuk sisteminin adil olmasından geçer. 

BAŞKAN YARDIMCILIĞI TARTIŞMASI

Doğmamış çocuğa don biçiyorlar. Sayın Bahçeli ile şu süreçte partimiz gayet güzel bir diyalog içerisinde oldu bundan sonraki süreçte de diyaloğun güçlenerek devamı, Türkiye'nin geleceği bakımından çok çok önemli. Görüşmeler çerçevesinde her şey olabilir. CHP ve HDP'ye baktığınız zaman bunların yerli ve milli bir yanı yok. Tam aksine bunlar bu ülkeye saldıran, Batı'ya şikayet etmek suretiyle nereden önünü keseriz bunun gayreti olanlarla koalisyon halindedir.

SİLAHLI İHA'LARLA İLGİLİ TARTIŞMA

Ana muhalefet partisinin bir temsilcisi çıkıyor; "SİHA'lar sivilleri vurmuş". Nerede o siviller. SİHA'lar teröristleri vuruyor. Bunu CHP'nin temsilcileri vs. durduramaz. Ben beklerdim ki CHP'nin lideri çıksın, "Ey Tanrıkulu, sen kimden yanasın. Güvenlik güçlerinden yana mısın?"

Biz silahlı İHA'larımızı yaptık. Artık terör örgütü kaçacak delik arıyor. Bu beyler ölen teröristleri savunur hale geldiler. Biz sizleri tanıyoruz zaten. Bu alanda da savunma sanayimizi geliştiriyoruz. Silahlanmamızı da gerçekleştirdik, gerçekleştiriyoruz. Yeter ki bunları yerli ve milli olarak gerçekleştirelim. 

VARLIK FONU BAŞKANI'NIN GÖREVDEN ALINMASI

Varlık Fonu'nda hedeflenen, arzulanan bir süreç olmadı. Bu olmayınca sayın Başbakan, Varlık Fonu ona bağlıdır. Cumhurbaşkanı olarak benimle herhangi bir bağlantısı yoktur ama biz bunları istişaresini yaparak bu konuda kararımızı alırız. Gelişmeleri gördük, böyle yürümeyeceğine karar verdik. Sayın Başbakan da bu konuda adımını attı, hayırlı olsun diyeceğiz. Varlık Fonu'nu bizim yeniden bir reorganize etmemiz şart. Kazakistan dönüşü o adımları atacağız. 

Kaynak: (internethaber) - İnternethaber Editör:
Etiketler: ERDOĞAN'IN, FLAŞ, ZAFER, ÇAĞLAYAN, AÇIKLAMASI!,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937