google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
05 Şubat 2018 - Pazartesi 11:37 Bu haber 1277 kez okundu
 
ERDOĞAN'IN KRİTİK VATİKAN GÖRÜŞMESİNDEN İLK GÖRÜNTÜLER
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Katoliklerin ruhani lideri Papa Franciscus'un davetlisi olarak Vatikan'a gitti. Cumhurbaşkanı Erdoğan törenle karşılandı.
GÜNDEM Haberi
ERDOĞAN'IN KRİTİK VATİKAN GÖRÜŞMESİNDEN İLK GÖRÜNTÜLER

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Papa Franciscus'la görüşmek üzere Vatikan'a geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kritik ziyareti, 1959'da dönemin Cumhurbaşkanı Celal Bayar'ın Vatikan ziyaretinden sonra ilk ve 1960'ta Vatikan-Türkiye diplomatik ilişkilerinin kurulmasından bu yana tek olma özelliği taşıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için, Katoliklerin ruhani lideri Papa Franciscus ile baş başa görüşmek üzere geldiği Apostol Sarayı önünde tören düzenlendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, San Damaso Kapısı'nda  Papalık İkametgah Valisi Başpiskopos Georg Ganswein tarafından karşılandı. Karşılama töreninin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, Papa Franciscus ile baş başa görüşmenin yapılacağı yere geçti. Törende, Vatikan'ı ve Papa'yı korumakla görevli İsviçreli muhafızlar da hazır bulundu.

KRİTİK GÖRÜŞME BAŞLADI

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Vatikan'da Katoliklerin ruhani lideri Papa Franciscus ile baş başa görüşmesi başladıGörüşmelerde Türkiye-Vatikan ilişkileri, Kudüs'le ilgili gelişmeler, bölgesel sorunlar, Suriye'de yaşanan insanlık trajedisi, terör, yabancı düşmanlığı ve İslam düşmanlığıyla mücadele gibi konular ele alınması bekleniyor. 

Kaynak: (internethaber) - İnternethaber Editör:
Etiketler: ERDOĞAN'IN, KRİTİK, VATİKAN, GÖRÜŞMESİNDEN, İLK, GÖRÜNTÜLER,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937