google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
11 Aralık 2017 - Pazartesi 13:19 Bu haber 1196 kez okundu
 
ERDOĞAN: ABD KUDÜS'TE DÖKÜLEN KANA ORTAK OLMUŞTUR!
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dünya İnsan Hakları Günü programında yaptığı konuşmada, "Bugün kendilerini Kudüs'ün sahibi sananlar arkasına saklanacak ağaç bile bulamayacaklarını bilmelidirler. Amerika aldığı bu kararla Kudüs'te dökülen bu kana ortak da olmuştur." dedi.
GÜNDEM Haberi
ERDOĞAN: ABD KUDÜS'TE DÖKÜLEN KANA ORTAK OLMUŞTUR!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ATO Congresium'da Dünya İnsan Hakları Günü Programı'na katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, "Bugün kendilerini Kudüs'ün sahibi sananlar, yarın arkasına saklanacak ağaç dahi bulamayacaklarını bilmelidirler." dedi. Erdoğan, şöyle konuştu:

"ELLERİNE BULAŞAN KANI TEMİZLEYEMEYECEKLER"

Bugün 10 Aralık Dünya İnsan Hakları günü. Bu etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Binlerce yıldır yaşadıkları topraklarda zulme uğrayan Filistinli kardeşlerimize de buradan selamlarımızı iletiyorum. Kudüs'te sergilenen Vandallığın, zulmün ilelebet devam etmesi mümkün değildir. Kudüs'ü Müslümanlara ve diğer dinlerin mensuplarına zindan edenler, ellerine bulaşan kanı asla temizleyemeyeceklerdir.

"ABD KUDÜS'TE DÖKÜLEN KANA ORTAK OLMUŞTUR"

O Kudüs ki her taşında ayrı bir hikayeyi barındırır. Bugün kendilerini Kudüs'ün sahibi sananlar arkasına saklanacak ağaç bile bulamayacaklarını bilmelidirler. ABD aldığı bu kararla Kudüs'te dökülen bu kana ortak da olmuştur. Biz bu kararı asla tanımıyoruz ve tanımayacağız. Trump'ın bu açıklaması bizi bağlamaz. Kudüs'ü de bağlamaz. İslam dünyasını da bağlamaz. Sen çalarsın, sen oynarsın. 1967 sınırları içerisinde başkenti doğu Kudüs olan bağımsız ve egemen Filistin devleti kurulana kadar bu mücadele bitmeyecek. Türkiye olarak bu konudaki tepkimizi hem kendi adımıza hem de İslam İşbirliği Teşkilatı altında dile getiriyoruz. Çarşamba günü İstanbul'da düzenlenecek İslam İşbirliği Teşkilatı Liderler Zirvesi'nin dönüm noktası teşkil edeceğine inanıyorum.

habertürk

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ERDOĞAN:, ABD, KUDÜS'TE, DÖKÜLEN, KANA, ORTAK, OLMUŞTUR!,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937