Haber Detayı
10 Mayıs 2017 - Çarşamba 19:25 Bu haber 1171 kez okundu
 
ERDOĞAN'DAN ABD'NİN O KARARINA TEPKİ!
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sierra Leone Cumhurbaşkanı Koroma ile ortak basın toplantısı yaptı.
GÜNDEM Haberi
ERDOĞAN'DAN ABD'NİN O KARARINA TEPKİ!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,  ABD'den YPG'ye ağır silah desteğine ilişkin yaptığı açıklamada, "YPG kaosu fırsata çevirmeye çalışıyor" dedi.

Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları:

Sierra Leone'nun FETÖ ile mücadeleye verdikleri desteğe teşekkür ediyorum.

İş adamlarımızı Batı Afrika'da daha fazla yatırım yapmaya davet ediyorum.

Diplomatik vizeleri az önce kaldırdık, hayırlı olsun

FETÖ İle verilen mücadelede verilen destek için teşekkür ediyorum.

20. yüzyıla damga vuracak olan kıta Afrika'dır.

ABD'NİN YPG'YE SİLAH YARDIMI

Suriye ve Irak'ta her gelişme, bizim için doğrudan milli güvenlik meselesidir. Bizler müttefiklerimizin, terör örgütlerinin değil, bizim yanımızda yer almayı tercih edeceklerine inanmak istiyoruz. Bu konudaki tavrımızı, alınan kararla ilgili endişelerimizi 16 Mayıs'ta Başkan Trump ile yapacağımız görüşmelerde ayrıntılı şekilde kendilerine de bizzat ifade edeceğim.

TEMENNİ EDERİM Kİ, BU YANLIŞTAN, BİZ AMERİKA'YA GİTMEDEN BİR AN ÖNCE DÖNÜLMÜŞ OLUR

25 Mayıs'ta Brüksel'de toplanacak mini NATO zirvesinde de müttefiklerimizle konuyu masaya yatıracağız. Bu temasların bölgenin istikrarını garanti altına alacak, Suriye'nin gerçekleriyle uyumlu bir sonuca ulaşmamızı sağlayacağına inanıyorum. Temenni ederim ki şuana kadar ortaya konulan, ifade edilen bazı gerçeklerden Amerika'ya gitmeden biran önce dönülmüş olunur, çünkü bu olayları yaşayan biziz.

YPG gibi örgütler kaosu fırsata çevirmeye çalışıyor. Hangi gerekçeyle olursa olsun, DAEŞ terör örgütüyle mücadele bir başka terör örgütüyle yürütülmemelidir. Böyle bir adım Suriye'nin ve bölgenin geleceğini tehlikeye sokacaktır. Geçmişte atılan yanlış adımların Suriye'yi getirdiği durum ortadadır.

Biz Suriye'nin bölünmesine, parçalanmasına da karşı olduğumuzu her an her zaman söyledik. Bundan sonraki süreçte bunun aklı selim ile çözülmesinden yana olduğumuzu tekrar ifade ediyorum, temenni ediyorum ki yanlıştan biran önce dönülür.

ÜLKEHABER

 
Kaynak: Editör:
Etiketler: ERDOĞAN'DAN, ABD'NİN, O, KARARINA, TEPKİ!,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937