Haber Detayı
26 Temmuz 2017 - Çarşamba 13:10 Bu haber 1836 kez okundu
 
ERDOĞAN'DAN AKADEMİK HAYATI DEĞİŞTİRECEK TALİMAT!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İslam Dünyası Yükseköğretim Alanının Oluşturulması Toplantısı'nda yaptığı konuşmada yardımcı doçentlik unvanının kaldırılmasını istedi.
YAŞAM Haberi
ERDOĞAN'DAN AKADEMİK HAYATI DEĞİŞTİRECEK TALİMAT!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe'de, İslam Dünyası Yükseköğretim Alanının Oluşturulması Toplantısı'nda konuştu. Rektörlere seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ''Rektörlerimizden ricam var. Yardımcı doçentlik olayı nedir ya? Şunu bir gözden geçirin. Dünyanın kaç yerinde acaba var?'' dedi.

''YARDIMCI DOÇENTLİK OLAYI NEDİR YA?

Özellikle ülkemdeki rektörlerimizden ricam var. Yardımcı doçentlik olayı nedir ya? Şunu bir gözden geçirin. Birisi doktorayı bitirmişse ondan sonra doçentliğin önünü açmak bir ara mekanizma ortaya koymak suretiyle bizim hocalara ihtiyacımız var ve burada yardımcı doçentlikle de ön kesiyoruz. Dünyanın kaç yerinde acaba var bunu da bir inceleyip YÖK başkanımıza da söyledim. Ben araştırdığım yerlerde böyle bir mekanizma görmüyorum. Bunu birileri birilerini oyalamak için yapmışlar. Bu ilmiye sınıfına bir paravan engel oluşturuyor. Bunu da aşmamız lazım.''

Kaynak: Editör:
Etiketler: ERDOĞAN'DAN, AKADEMİK, HAYATI, DEĞİŞTİRECEK, TALİMAT!,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937