google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
09 Haziran 2018 - Cumartesi 12:16 Bu haber 1814 kez okundu
 
ERDOĞAN'DAN ASTSUBAYLARA KADEME MÜJDESİ
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kayseri'de Mehmetçikle buluştuğu iftar yemeğinde konuşma yaptı. Erdoğan, "Astsubaylarımızın göreve başlama kademelerini eğitim yıllarına göre bir üste çıkarıyoruz." dedi.
GÜNDEM Haberi
ERDOĞAN'DAN ASTSUBAYLARA KADEME MÜJDESİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 4 yıllık fakülte mezunu astsubayların memuriyet derecelerinin emsallerinin seviyesine çıkarılacağını müjdeledi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün Kayseri Tugay Komutanlığı'nda askerlerle iftar programında buluştu.  Burada yaptığı konuşmada, astsubayların eğitim süresinin kademeye dahil edileceğini söyleyen Erdoğan, 4 yıllık fakülte mezunu astsubayların kademelerinin de artacağını açıkladı.

Erdoğan, eğitimlerini tamamladıktan sonra göreve başlayan astsubayların kademelerini, eğitim sürelerini de ilave ederek artıracaklarını söyledi. Böylece eğitimin ardından dokuzuncu derecenin birinci kademesinden başlıyan astsubaylar, dokuzuncu derecenin 2. kademesinden başlayacak.

ERDOĞAN'DAN 4 YILLIK FAKÜLTE MEZUNU ASTSUBAYLARA MÜJDE!

Erdoğan bir müjde de 4 yıllık fakülte mezunu astsubaylara verdi. Cumhurbaşkanı, bu konumdaki astsubayların, 8'inci derecenin birinci kademesine çıkacağını açıkladı.

KADEME ARTIŞINDAN MUVAZZAF VE EMEKLİ ASTSUBAYLAR DA YARARLANABİLECEK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yapılacak derece ve kademe artışından, göreve yeni başlayacak olan astsubayların yanı sıra, mevcut muvazzaf astsubaylar ile emekli astsubayların da yararlanacağını söyledi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ERDOĞAN'DAN, ASTSUBAYLARA, KADEME, MÜJDESİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937