Haber Detayı
07 Ekim 2017 - Cumartesi 16:00 Bu haber 934 kez okundu
 
ERDOĞAN: DEĞİŞİM YAPILACAK KİMSE ALINMASIN!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, istifası istenen belediye başkanlarıyla ilgili şöyle dedi: “Partimizdeki değişim milletimizin talebidir. Milletle zıtlaşma olmaz."
GÜNDEM Haberi
ERDOĞAN: DEĞİŞİM YAPILACAK KİMSE ALINMASIN!

AK Parti’nin Afyonkarahisar kampında konuşan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, bazı belediye başkanlarının istifasının isteneceği iddialarıyla ilgili çok net konuştu. 

"Belediyelerde benzer adımları atmanın hazırlığı içindeyiz. Bu milletimizin talebidir" diyen Erdoğan, "Bu değişim ve yenilenme sürecini kendi irademizle gerçekleştirmek mecburiyetindeyiz. Eğer bunu biz kendimiz yapmazsak milletimiz sandıkta yapar. Biz asla böyle bir yanlışa düşmeyeceğiz" dedi.

İşte Erdoğan'ın istifalarla ilgili o sözleri:

MİLLET DEĞİŞİM İSTİYOR, YAPMAZSAK O YAPAR

- Bir süredir teşkilatlarımızda ve belediyelerimizde yenilenme ihtiyacını söyledim, söylüyorum.

- Belediyelerde benzer adımları atmanın hazırlığı içindeyiz. Bu milletimizin talebidir. Bu yenilenme sürecini kendi irademizle gerçekleştirmek mecburiyetindeyiz. Eğer bunu biz kendimiz yapmazsak milletimiz sandıkta yapar. Biz asla böyle bir yanlışa düşmeyeceğiz.

- Milletimiz bize 7 Haziran'da çok net mesajlar verdi. Ziyaret ettiğim tüm illerde bu gerçeği tüm çıplaklığıyla görüyoruz. Altını çiziyorum: Milletle zıtlaşma olmaz, hele kavga hiç olmaz. Milletimizin 15 Temmuz'da desteği olmasaydı biz bugün yoktuk.

DEĞİŞİM YAPILACAK, KİMSE ALINMASIN

- Değişim demek asla geçmişler bağları tümüyle koparmak değildir, kadroları tümüyle tasfiye etmek değildir. Daha büyük hedefler demek devam eden çalışmaları aksatmak demek değildir. Bu kavramlar bizim için birikimimizden aldığımız güçle geleceğe hazırlanma iradesini ortaya koymak demektir.

- Bunun için teşkilatlarımızın bir kısmının yenilenmesi gerekiyorsa, belediye başkanlarımızın bir süre dinlenmesi ya da başka görevlerde değerlendirilmesi gerekiyorsa yapacağız. Bundan kimsenin alınmaması gerekir.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ERDOĞAN:, DEĞİŞİM, YAPILACAK, KİMSE, ALINMASIN!,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937