google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
02 Eylül 2018 - Pazar 11:57 Bu haber 5254 kez okundu
 
ERDOĞAN: DOLARIN EGEMENLİĞİNE SON VERMEMİZ GEREKİYOR
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Bizler artık aramızda yerli ve milli parayı kullanmak suretiyle doların egemenliğine bir defa yavaş yavaş son vermemiz gerekiyor.' dedi.
EKONOMİ Haberi
ERDOĞAN: DOLARIN EGEMENLİĞİNE SON VERMEMİZ GEREKİYOR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sooronbay Ceenbekov, Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'te düzenlenen Türkiye-Kırgızistan İş Forumu'na katıldı. Konuşmasında  "Özellikle uluslararası ticaretin dolara bağımlılığı giderek daha büyük bir sorun haline gelmeye başladı." diyen Erdoğan, şunları kaydetti:

"Bizler artık aramızda yerli ve milli parayı kullanmak suretiyle doların egemenliğine bir defa yavaş yavaş son vermemiz gerekiyor."

Cumhurbaşkanı Erdoğan,  konuşmasına, "ülkelerimiz arasındaki ekonomik ve ticari ilişkilerin alınan  mesafeye rağmen hala arzu ettiğimizi seviyelerin çok çok gerisinde olduğunu da  ifade etmek isterim." diyerek başladı.

Kırgızistan'da çeşitli sektörlerde 300 civarında Türk sermayeli firmanın faaliyet gösterdiğini belirten Erdoğan, bu firmaların 5 bini aşkın Kırgız vatandaşına istihdam sağladığını söyled

Kaynak: (internethaber) - İnternethaber Editör:
Etiketler: ERDOĞAN:, DOLARIN, EGEMENLİĞİNE, SON, VERMEMİZ, GEREKİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937