google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
16 Haziran 2018 - Cumartesi 11:18 Bu haber 1915 kez okundu
 
ERDOĞAN: İSTANBUL'DA BİLİM MERKEZİ KURUYORUZ
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İstanbul Haliç'te Bilim Merkezi kuruyoruz. İnsan ve medeniyet odaklı Bilim Merkezimiz yılda 2 milyon ziyaretçi alacak" dedi.
GÜNDEM Haberi
ERDOĞAN: İSTANBUL'DA BİLİM MERKEZİ KURUYORUZ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "İstanbul Haliç'te Bilim Merkezi kuruyoruz. İnsan ve medeniyet odaklı Bilim Merkezimiz yılda 2 milyon ziyaretçi alacak, bilime katkı sağlayacak." ifadelerine yer verdi.

Paylaşımında Bilim Merkezi projesine ilişkin bilgiler de veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, projenin 3 yıl süreceğini, 8 bin metrekarelik alanda ve 100 milyon lira bütçeyle hayata geçirileceğini kaydetti.

Erdoğan, bilim merkezinin yılda 2 milyon ziyaretçiyi ağırlayacağını aktararak, şu detayları paylaştı:

 

"Söz konusu alanda uluslararası saygınlığı olan bir teknoloji merkezi, dijital tematik kütüphane ve inavosyan merkezi, eğitim programları, atölye ve bilim gösterileri."

Projede öğretici sergiler kısmında "Dijitalleşme ve Sanal Gerçeklik", "Yapay Zeka", "Denizcilik ve Tersaneler" ile "Bilim Tarihi", Eğitim Atölyeleri kısmında ise "Tasarım Atölyeleri", "Bilim Gösterileri", "STEAM Atölyeleri" olması öngörülüyor.

Kaynak: (internethaber) - İnternethaber Editör:
Etiketler: ERDOĞAN:, İSTANBUL'DA, BİLİM, MERKEZİ, KURUYORUZ,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937