google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
02 Nisan 2019 - Salı 13:52 Bu haber 2844 kez okundu
 
ERDOĞAN İSTANBUL VE ANKARA SEÇİM SONUÇLARINI YAPTIRIMSIZ BIRAKMAZ İDDİASI..
Ak Parti 25 yıldır yönettiği Ankara ve İstanbul'u bu seçimde resmi olmayan sonuçlara göre kaybetti. AK Parti'ye yakın bir kaynak, "Ankara ve İstanbul en büyük öncelikti ama kaybedildi. Cumhurbaşkanı bunu yaptırımsız bırakmaz" dedi.
GÜNDEM Haberi
ERDOĞAN İSTANBUL VE ANKARA SEÇİM SONUÇLARINI YAPTIRIMSIZ BIRAKMAZ İDDİASI..

Türkiye'de pazar günü gerçekleşen yerel seçimin kesinleşmemiş sonuçları AK Parti'nin 25 yıldır yönetimde olduğu Ankara'yı birkaç puanlık, yine 25 yıldır yönetimde olduğu İstanbul'u da çok az bir farkla Millet İttifakı'nın CHP'li adaylarının kazandığını gösteriyor.

T24 tarafından Reuters'tan aktarılan habere göre, Cumhur İttifakı'nın adayı Binali Yıldırım İstanbul'da rakibinin kendinden 25 bin civarında oyla önde olduğunu belirtirken, AK Partili yetkililer seçim sonuçlarına itiraz ettiklerini açıkladılar.

AK Parti için Ankara ve İstanbul en büyük öncelikti ama...

Recep Tayyip Erdoğan'ın 1994 yılında sürpriz şekilde İstanbul Belediye Başkanlığı'nı kazanmasının ardından İstanbul son 25 yıldır Erdoğan'ın partisinin elinde bulunuyor. AK Parti'ye yakın bir kaynak, seçim sonuçlarının genel merkez ve kabinede sonuçlarının olabileceğini belirterek, "Cumhurbaşkanı bunu yaptırımsız bırakmaz. Ankara ve İstanbul en büyük öncelikti ama kaybedildidedi.

Kabinede ne olacak?

Kaynak, kabine ya da partide ne tür değişiklikler olabileceği sorusuna, "Bunun cevabı sadece Cumhurbaşkanı'nda olur"dedi. Aynı kaynak, ekonomideki küçülmenin ve makroekonomik göstergelerdeki bozulmanın olumsuz etkilerinin seçim sonuçlarına yansıdığını ifade etti.

AK Partili bir yetkili de, kabinede bir değişiklik olması gerektiğinin altını çizerken, "Parti genel merkezinde de değişiklik olmalı. Kabinedeki yapı ve bazı uygulamalar nedeniyle bazı rahatsızlıklar var. Bu artık saklanmıyor. Ama öncelikle ekonomiye bir çare bulunmazsa daha sıkıntılı günler olabilir." dedi.

Kaynak: (internethaber) - İnternethaber Editör:
Etiketler: ERDOĞAN, İSTANBUL, VE, ANKARA, SEÇİM, SONUÇLARINI, YAPTIRIMSIZ, BIRAKMAZ, İDDİASI..,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937