google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
10 Şubat 2018 - Cumartesi 11:24 Bu haber 1423 kez okundu
 
ERDOĞAN-KARAMOLLAOĞLU GÖRÜŞMESİNİN PERDE ARKASI
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu görüşmesinin ayrıntıları belli oldu.
GÜNDEM Haberi
ERDOĞAN-KARAMOLLAOĞLU GÖRÜŞMESİNİN PERDE ARKASI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu’nu kabul etti. Erdoğan Karamollaoğlu’na, “Birlik ve beraberlik içinde olunması gereken günlerden geçiyoruz. Yerli ve milli olan herkes elini taşın altına koymalı” dedi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün AK Parti Genel Merkezi'nde Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nu kabul etti. Basına kapalı kabul yaklaşık 1.5 saat sürdü. Görüşmesinin içeriğine dair ayrıntılar ortaya çıktı. Sabah gazetesi bugün merak edilen görüşmede konuşulanları akardı.

Kabulde AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal'ın yanı sıra Saadet Partisi Genel Sekreteri Tacettin Çetinkaya ile Genel Başkan Yardımcısı Atik Ağdağ da hazır bulundu.

1 AY ÖNCEDEN RANDEVU TALEBİ: (SP) Saadet Partisi'nin yaklaşık 1 ay önceden bu görüşme için randevu talep ettiği öğrenildi. Görüşmenin planlanandan uzun sürmesi üzerine Başbakan Yıldırım MKYK toplantısına geçti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Zeytin Dalı operasyonu ile ilgili geniş bilgi verdiği, Suriye ile ilgili yaptığı temasları aktardığı, terörle mücadele konusunda sınır içinde ve dışında gelinen noktayı değerlendirdiği öğrenildi. Toplantıda Karamollaoğlu, OHAL'in kaldırılmasını istedi, kararnamelerle gerçekleşen bazı ihraçların mağduriyetlere sebebiyet verdiğini iddia etti. Erdoğan'ın da Türkiye'nin zor ve olağanüstü bir süreçten geçtiğine, bu nedenle OHAL'in uzatıldığına dikkat çektiği belirtildi.

HER KES ELİNİ TAŞIN ALTINA KOYMALI: Görüşmede AK Parti ile MHP arasında devam eden Milli Mutabakat Komisyonu çalışmaları da konuşuldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın komisyon çalışmalarıyla ilgili olarak bir yetkiliyi Saadet Partisi'ne bilgi vermek için görevlendireceği ifade edildi. Kritik görüşmede ittifak konusu net ifadelerle gündeme gelmedi. Erdoğan'ın, "Birlik beraberlik içinde hareket etmemiz gereken günlerden geçiyoruz. Yerli ve milli olan herkesin elini taşın altına koyması gerekir" dediği öğrenildi.

Ortadoğu başta olmak üzere Endonezya ile Malezya'daki gelişmeleri de ele alan Erdoğan ve Karamollaoğlu, Saadet Partisi'nin kurucusu ve eski Başbakan Necmettin Erbakan'ı ve bu coğrafyalarda yaptıklarını yad ettiler.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ERDOĞAN-KARAMOLLAOĞLU, GÖRÜŞMESİNİN, PERDE, ARKASI,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937