Haber Detayı
18 Haziran 2017 - Pazar 11:54 Bu haber 779 kez okundu
 
ERDOĞAN SAVAŞ SUÇLUSU MU? BÜYÜK OYUNA BAKIN!
CHP'nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı uluslararası kamuoyuna 'savaş suçlusu' olarak gösterme çabasına Vatan Partisi Lideri Doğu Perinçek'ten sert tepki geldi.
GÜNDEM Haberi
ERDOĞAN SAVAŞ SUÇLUSU MU? BÜYÜK OYUNA BAKIN!

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Aydınlık gazetesindeki köşesinde CHP'nin Erdoğan'ı savaş suçlusu olarak gösterme çabasının gerçek yüzünü kaleme aldı. 

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay'ın 14 Haziran 2017 günü Enis Berberoğlu’nun tutuklanması üzerine İstanbul Adalet Sarayı önünde yaptığı konuşmayı köşesine taşıyan Perinçek, CHP'ye fena yüklendi.

Perinçek, "Tayyip Erdoğan’ın siyasal hataları diz boyu. Ama “savaş suçu”ndan söz edildiği zaman, suçlanan Tayyip Erdoğan değil, Türkiye’dir" diye yazdı. 

Perinçek, ABD güdümlü uluslararası bir kampanyanın bir süredir Erdoğan'ı ve Türkiye'yi savaş suçlusu olarak göstermeye çalıştığının da altını çizen Perinçek, "ABD makamlarının Türkiye’yi “savaş suçlusu” sayması normal. Peki CHP’nin bu savaştaki yeri ve görevi nedir?" diye sordu.

İşte Perinçek'in CHP'yi sert ifadelerle hedef olan yazısından detaylar:

önünde şu açıklamada bulundu:

"CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, 14 Haziran 2017 günü Enis Berberoğlu’nun tutuklanması üzerine İstanbul Adalet Sarayı önünde şu açıklamada bulundu:

“Gün gelecek, bu dosyalar nedeniyle Recep Tayyip Erdoğan uluslararası mahkemelerde savaş suçlusu olarak yargılanacaktır.” (Yurt, 15 Haziran 2017) Bu sözler, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Adalet Yürüyüşü’nü küresel güçlere seslenerek başlatmasıyla örtüşüyor.

SAVAŞ SUÇU

CHP yönetimine göre, Tayyip Erdoğan hangi savaşın suçlusudur?

Türkiye, 24 Temmuz 2015 gününden bu yana ABD güdümündeki PKK terör örgütüne ve FETÖ’ye karşı savaşıyor. Tayyip Erdoğan’ın siyasal hataları diz boyu. Ama “savaş suçu”ndan söz edildiği zaman, suçlanan Tayyip Erdoğan değil, Türkiye’dir.

Türkiye bir vatan savaşı veriyor. PKK’nın hendeklere gömülmesi, 15 Temmuz gecesi FETÖ darbesinin silahla bastırılması, Fırat Kalkanı Harekâtıyla ABD-İsrail koridorunun bozulması, YPG/YPD’nin ve IŞİD’in sınırlarımızın ötesinde takip edilerek ezilmesi, Sincar’a yapılan hava harekâtıyla PKK’ya ağır kayıplar verilmesi, bu savaşın başlıca eylemleridir. CHP, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin ve Polisimizin bu harekâtlarını “savaş suçu” olarak görmektedir. Bu suçların yargılanması için de, uluslararası güçlere çağrılarda bulunuyor. CHP, Türk yargısından umudu kesmiş gözüküyor.

Aslında bu çağrılar yeni değil. ABD basını, bir süredir Tayyip Erdoğan’ın “savaş suçlusu” olduğunu yazıyor ve Lahey’deki Yüksek Adalet Divanı’nda yargılanması için kampanya yürütüyor. Kampanyanın arkasında ABD’nin devlet kurumlarının bulunduğunu herkes bilmektedir.

MEHMETÇİĞİN VE POLİSİMİZİN SUÇU

CHP’nin “savaş suçuiddiasına göre, savaş suçlusu Tayyip Erdoğan’dan da önce Mehmetçiktir, Polistir. Eline silahı alan her PKK’lının ve her FETÖ mensubunun etkisiz hale getirilmesi, ABD emperyalistlerine göre “savaş suçu”dur. Şaşılacak bir şey yok. Çünkü ABD Başkanı Obama, PKK’nın ABD’nin “kara gücü” olduğunu ilan etmişti. ABD Başkanı Trump da, “kara güçleri” olan PKK’ya ağır silahlar verdiklerini resmen açıkladı. Şu anda PKK’nin Suriye’deki askerî örgütü YPG, ABD silahlı güçlerinin komutasında Rakka’ya saldırmaktadır.

ABD makamlarının Türkiye’yi “savaş suçlusu” sayması normal. Peki CHP’nin bu savaştaki yeri ve görevi nedir?

Doğu Perinçek'in yazısının tamamını okumak için tıklayın

Kaynak: (internethaber) - İnternethaber Editör:
Etiketler: ERDOĞAN, SAVAŞ, SUÇLUSU, MU?, BÜYÜK, OYUNA, BAKIN!,
Yorumlar
Haber Yazılımı