google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
27 Ekim 2016 - Perşembe 15:48 Bu haber 1357 kez okundu
 
ERDOĞAN: YANIMDA MİLLETİMDEN BAŞKASINI BULAMADIM!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şehit ve Gazi Yakınları Atama Töreni'nde konuştu...
GÜNDEM Haberi
ERDOĞAN: YANIMDA MİLLETİMDEN BAŞKASINI BULAMADIM!

Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

- FETÖ 15 Temmuz gecesi 246 vatandaşımızı, 241 diyorlar... O bölgelere gelirken trafik kazalarında şehit olan kardeşlerimizi de dahil ettik.

15 Temmuz zaferinin sahibi milletin kendisidir. Ben böyle bir milletin mensubu olmaktan Allahıma hamd ediyorum, şeref duyuyorum. Bu millet yeniden Kurtuluş mücadelesini ortaya koydu. Yeniden Seyit Onbaşılarımız ayağa kalktı

Bizim sorumluluğumuz daha çok artıyor. Birbirimizi Allah için daha çok seveceğiz. Aramıza nifak sokanlara 'Hep birlikte Türkiye'yiz' diyeceğiz. 

Bugün burada devletimizin şehit yakınlarına, gazilerimize ve yakınlarına atama töreni vesilesiyle buradayız. Bugünkü atama ile birlikte sadece son 2 yıldaki atama sayısı 17 bin 74 kişiyi bulmuştur. Şehitlerimizin ve gazilerimizin fedakarlıkları yanında bizim kendilerine sunduğumu imkanların sözü dahi edilemez. 

"ŞEHİT VE GAZİLER İÇİN EN KÜÇÜK EKSİKLİK KABUSTUR"

Eskiden şehitlik ve gazilik şartları çok dar tutulmuştu. Biz siviller dahil, tabi afet mağdurları dahi, güvenlik hizmetlerinde çalışırken malul olanlar dahil kapsamı olabildiğince genişlettik. Devletin ve milletin hizmetinde görev yapan herkesin şehit yakınlığı ve gazilik statüsü kazanabilmesini sağladık. Amacımız bu ülkede hiç kimsenin aç kalmamasını, açıkta kalmamasını, herkesin insanca bir hayat sürmesini sağlamaktır. Kıyıda köşede ulaşılamamış insanlar elbette bulunabilir. Ama ilke olarak devlete başvuran ya da devletin ulaştığı hiçbir mağdur vatandaşın ortada bırakılması söz konusu değildir. Hele hele şehit yakınları ve gaziler için en küçük bir eksiklik bizim için kabustur. 

"BUNLAR BİZİM HAREMİMİZE GİRDİLER"

15 Temmuz darbe girişimi FETÖ'nün devleti gasp etme girişiminin son halkasıdır. 15 Temmuz'u başarsaydılar bu darbeyi de allayıp pullayıp pazarlayacaklardı. Şimdi mağdurlar var diyorlar. Kusura bakma, gerçek mağdur, şehidimin yakınlarını gözetmeyeceğim de bunun zeminini hazırlayanları mı gözeteceğim. Bunlar bizim haremimize girdiler. O kadar ileri gittiler ki Pensilvanya'dakinin şah damarından kendilerine daha yakın olduğunu söylediler. Kul'a şah damarından daha yakın olan Allah'tır. Bunlar sapık. 

"YANIMDA MİLLETİMDEN BAŞKA KİMSEYİ BULAMADIM"

Bu pazarlamacıların alıcıları da zaten hazırmış. Bu yapının gerçek yüzünü anlamak bir hayli güç hale geldi. Bir yanda eğitim gibi hayır gibi çalışmalar öne çıkartılırken diğer yandan örgütün tepesinden aşağı doğru süzülen şüphe yığını pek çoklarını rahatsız etti. 2010 yılından itibaren bu yapıya karşı açık tavır almaya başladığımda yanımda milletimden başka kimseyi bulamadım. Meydanlarda hep 'Bunların bankasına para yatırmayın, dershanelerinden okullarından çocuklarınızı çekip alın' diyordum. 

"FETÖ'NÜN BÜROKRASİ İÇİNDEKİ GÜCÜNÜ KIRMAMIŞ OLSAYDIK..."

FETÖ'nün ahlaksızca saldırdığı dönemde girdiğimiz seçimlerden zaferle çıktık. 15 Temmuz gecesi görüldü ki FETÖ'nün bürokrasi içindeki gücünü kırmamış olsaydı işimiz çok güç olacaktı. 15 Temmuz bizim, dünyaya ve milletime sesleniyorum. Biz ihanet etmedik. İhanet etseydik, hırsımızla hareket etseydik, şahsımı ve ailemi öldürmeye gelenleri, bizi tutuklamaya gelenleri ormanda yakaladılar. Onları ne yaptılar öldürmediler, yargının karşısına çıkardılar. Bu bizim asilliğimizden geliyor. 

"MİLLETİN KARARI ÜZERİNDE BİR KARAR YOKTUR"

Şimdi benim vatandaşım haklı olarak idam diyor. Ben de vatandaşıma diyorum ki parlamento bunun kararını verir. Parlamento böyle bir kararı alacak olursa bana geldiğinde onarım. Bazı batılılar bize 'Niye idam diyorsun' diyor. Ben de onlara egemenlik kayıtsız şartsız milletindir diyorum. Milletin kararının üzerinde bir karar yoktur. 

ÜLKEHABER

Kaynak: Editör:
Etiketler: ERDOĞAN:, YANIMDA, MİLLETİMDEN, BAŞKASINI, BULAMADIM!,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937