google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
19 Aralık 2017 - Salı 18:33 Bu haber 1136 kez okundu
 
ERDOĞAN YENİ KUDÜS ADIMINI AÇIKLADI!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cibuti Cumhurbaşkanı Guelleh ile görüşmesinin ardından ortak basın toplantısı düzenledi. Erdoğan, Kudüs Tasarısını BM Genel Kurulu'na taşınacağını açıkladı.
GÜNDEM Haberi
ERDOĞAN YENİ KUDÜS ADIMINI AÇIKLADI!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cibuti Cumhurbaşkanı Guelleh ile düzenlenen ortak basın toplantısında yeni Kudüs adımını açıkladı. Erdoğan, Kudüs TasarısıBM Genel Kurulu'na taşıyacaklarını açıkladı. Erdoğan, BM ülkelerini de çağrıda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cibuti Cumhurbaşkanı İsmail Omar Guelleh ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde görüşmesinin ardından ortak basın toplantısı düzenledi.

Erdoğan, "Kudüs'ün tarihi statüsünü değiştirecek bu tehlikeli hamleyi önlemek amacıyla BM Güvenlik Konseyi'ne sunulan karar tasarısı maalesef ABD'nin vetosuna takıldı. Karar tasarısının diğer 14 ülkenin tamamı tarafından desteklenmiş olması önemli ve manidardır." dedi.

BM Güvenlik Konseyi'ne sunulan Kudüs tasarısı ile ilgili Erdoğan, "Şimdi inşallah bu tasarıyı BM Genel Kurulu'na taşıyacağız. Uluslararası toplumun Genel Kurul'da adalet, hakkaniyet ve barıştan yana güçlü bir tavır sergileyeceğine inanıyorum." ifadelerini kullandı.

Kaynak: (internethaber) - İnternethaber Editör:
Etiketler: ERDOĞAN, YENİ, KUDÜS, ADIMINI, AÇIKLADI!,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937