google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
04 Mart 2018 - Pazar 12:20 Bu haber 7238 kez okundu
 
ERUSÖD BAŞKAN ORHAN BULUTLAR'I ZİYARET ETTİ
Erzurum Usta Öğreticiler Derneği (ERUSÖD) Erzurum Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar’ı makamında ziyaret etti.
YEREL HABER Haberi
ERUSÖD BAŞKAN ORHAN BULUTLAR'I ZİYARET ETTİ

HABERDESİFRE.COM - ERZURUM | ÖZEL HABER (ERUSÖD) Erzurum Usta Öğreticiler Derneği’nin Erzurum Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar’ı makamında yaptığı ziyarete ERUSÖD Yönetim Kurulu Başkanı Nurten Turan ve yönetim kurulu üyesi Elif Yurtoğlu Bayrak katıldı.

Erzurum Usta Öğreticiler Derneği’nin tanıtım, faaliyet ve amaçlarının anlatıldığı görüşmede Başkan Nurten Turan, “15 Aralık 2017 tarihinde resmi kuruluşunu gerçekleştiren derneğimizin amacı; Türkiye’nin bir çok ilinde olduğu gibi Erzurum’da Halk Eğitim bünyesinde görev alan usta öğreticileri bir Sivil Toplum Örgütü çatısı altında toplamak.  Derneğimize üye usta öğreticilerimiz için sosyal, kültürel, mesleki eğitim ve etkinlikler düzenlemek. Usta öğreticilerimizin kalifiye standardını yükseltmek. Ferdi olarak savunamadığımız ve alamadığımız özlük haklarımızı Erzurum Usta Öğreticiler Derneği (ERUSÖD) çatısı altında almak olacaktır. Bunun yanı sıra merkezi Ankara'da olan Meslek Eğitimcileri Usta Öğreticiler Federasyonu (MEUSFED) ile koordineli çalışarak usta öğreticilerin haklarını aramada gücümüze giç katacağız.” Dedi.

Usta öğreticilere en son 1991 yılında kadro verildiğini belirten yönetim kurulu üyesi Elif Yurtoğlu Bayrak, “Türkiye çapında 600 kadrolu usta öğretici var ve 1991 yılından bugüne kadar usta öğreticilere kadro verilmemiş. 27 yıldır mevcut çalışanlarına kadro verilmeyen tek bakanlık (MEB) Milli Eğitim Bakanlığıdır. Türkiye’nin en büyük sıkıntılarından biri olan kalifiye eleman sıkıntısı usta öğreticiler sayesinde büyük ölçüde giderilmekte ve usta öğreticilerin ekonomiye katkısı bulunmaktadır. Biz kadrosuz usta öğreticiler sosyal yaşantıya, ekonomiye değer katarken, biz değer görememekte hak ettiğimizin karşılığını alamamaktayız. Siz değerli yöneticilerimizin de desteğiyle tüm bu sorunlarımızın çözüm yollarını bulup hedefimize ulaşacağız.” Diye belirtti.

GİRİŞİMİNİZ DOĞRU VE YERİNDE BİR ÇABA

Hayırlı olsun dileklerini söyleyen Erzurum Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar,Erzurum’da görev yapan usta öğreticilerin bir dernek çatısı altında toplanıp güçlü bir ses olmaları, haklarını aramaları doğru ve yerinde bir çaba. Bu girişim ve gayretlerinizden dolayı öncelikle (ERUSÖD) Erzurum Usta Öğreticiler Derneği yönetimini ve üyelerinizi tebrik ediyorum.

Palandöken Belediyesi olarak mesleki ve el sanatları kurslarına verdiğimiz önem malumunuzdur. Belediyemiz bünyesinde olan Recep Tayyip Erdoğan Kültür ve Sanat Merkezimizde Halk Eğitim’e bağlı 40 usta öğreticiyle 45 ayrı branşta mesleki ve sanatsal kurslar vermekteyiz. Yoğun talep karşısında artık yeterli gelmeyen Recep Tayyip Erdoğan Kültür ve Sanat Merkezimizin yanı sıra ikinci kültür ve sanat merkezimizin inşa çalışmaları devam etmektedir. Burası bittiğinde mesleki ve sanatsal alanda açacağımız kurslarla daha geniş bir alanda hizmet vereceğiz.” Dedi.

Gelişen ekonomik şartlar ve kendini sürekli güncelleyen iş yaşamının çalışanlarda aradığı nitelik ve özelliklerin de değişiklik göstermeye başladığını anlatan Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, "Günümüz iş yaşamında işverenlerin artık eleman yetiştirme dönemi sona erdi. Piyasalar, eleman temin ederken artık nitelik arıyor, eğitim arıyor, tecrübe arıyor. Bu koşullarda nitelikli işgücü içerisinde olmayanlar saf dışı kalıyor. İşte biz de bu bağlamda açtığımız meslek kurslarıyla gençlerimize mesleki eğitim veriyor ve nitelik kazandırıyoruz. Tabi bu niteliği kazandırırken en büyük rol siz değerli usta öğreticilerine düşecektir. Dernek olarak üyelerinize kazandıracağınız kalifiye standardıyla bizlerin yükünü epey hafifleteceksiniz. Bu bağlamda Erzurum Usta Öğreticiler Derneği (ERUSÖD) olarak yapacağınız tüm çalışmalarda yanınızda olacağımızı bilmenizi isterim. Amaç ve faaliyetlerinizi gerçekleştirmede başarılar dilerim.” Dedi.

Kaynak: Editör: HABER DEŞİFRE
Etiketler: ERUSÖD, BAŞKAN, ORHAN, BULUTLAR'I, ZİYARET, ETTİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937