google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
14 Şubat 2018 - Çarşamba 14:40 Bu haber 4519 kez okundu
 
ERUSÖD ERZURUM İLÇE HALK EĞİTİM MERKEZLERİNİ ZİYARET ETTİ
(ERUSÖD) Erzurum Usta Öğreticiler Derneği Hasankale ve Horasan İlçe Halk Eğitim Merkezlerine bilgilendirme ziyaretlerinde bulundu.
YEREL HABER Haberi
ERUSÖD ERZURUM İLÇE HALK EĞİTİM MERKEZLERİNİ ZİYARET ETTİ

HABERDESİFRE.COM - ERZURUM 13 Şubat 2018 tarihinde gerçekleştirilen Erzurum İlçe Halk Eğitim Merkezleri ziyaretine Erzurum Usta Öğreticiler Derneği (ERUSÖD) Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Taşdemir, Yönetim Kurulu Üyeleri Ali Hikmet Varhan, Ayşe Aydın, Nuran Akpınar ve Zinnur Bekmez katıldı.

(ERUSÖD) Erzurum Usta Öğreticiler Derneği’nin kuruluş amacı ve tanıtımıyla ilgili yapılan ziyaretlerin ilk durağı Hasankale İlçe Halk Eğitim Merkezi oldu. Hasankale İlçe Halk Eğitim Merkezinin usta öğreticileriyle yaptıkları toplantının sonuna yetişen ERUSÖD yönetimi Hasankale İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hüseyin Tanrıkulu’nun yanı sıra Hasankale İlçe Halk Eğitim Merkezi usta öğreticileriyle de tanışma fırsatı buldu.

ERUSÖD Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Taşdemir yaptığı açıklamada: Erzurum ve ilçelerinde Halk Eğitim Merkezi bünyesinde çalışmakta olan tüm usta öğreticileri tek çatı altında toplamak için kurulmuş olan Erzurum Usta Öğreticiler Derneğimiz (ERUSÖD) usta öğreticilerin mesleki geleceklerinin güvence altına alınması, yaşam düzeylerinin iyileştirilmesi, ekonomik çıkarlarının korunması ve geliştirilmesi, kadroya alınmak suretiyle istihdamlarına olanak sağlayacak yasal düzenlemeler için ilgili kurumlara girişim ve önerilerde bulunmak ve dernek üyeleri arasında mesleki, sosyal ve kültürel dayanışmada bulunmak amacı ile kurulmuştur. Dedi. Toplantıda söz alan Yönetim Kurulu üyesi Ali Hikmet Varhan ise;15 Aralık 2017 tarihinde kurulan derneğimizin amaç ve çalışmalarından birisi de, usta öğreticilerin iş güvencelerinin, kıdem tazminatı haklarının ve tüm özlük haklarının sağlanmasıdır. En önemlisi de 2010 yılında 4-C’nin geçici ücretli usta öğretici statüsünden çıkarılan ve belirli bir statüleri bulunmayan kadrosuz usta öğreticilere hak ettikleri statünün yeniden belirlenmesi ve verilmesi için gerekli çalışma ve girişimlerde bulunmaktır. Tüm bu faaliyet ve çalışmaların gerekli yerlere ulaşması, ses getirmesi ferdi çabalarla değil bir sivil toplum örgütünün çatısı altında güçlü bir sesle sağlanmış olacaktır. Bu nedenle siz değerli usta öğreticilerin (ERUSÖD) Erzurum Usta Öğreticiler Derneği’ne katılımlarını bekliyoruz.

Üyelerimizin bizlere ileteceği sorunları Yönetim Kurulumuzda değerlendirdikten sonra Ankara’da faaliyet bulunan (MEUSFED) Meslek Eğitimcileri usta Öğreticiler Federasyonumuza ileteceğiz onlarda gerekli girişimleri yaparak çözüm yolları oluşturacaktır. Usta Öğreticilerle ilgili yapılan tüm çalışma ve gelişmeleri federasyonumuzun resmi internet sitesi www.meusfed.org.tr adresinden takip edebileceğiniz gibi (ERUSÖD) Erzurum Usta Öğreticiler Derneği’mizin Facebook: Erusöd Erzurum, Twitter: @erusoderzurum, Instagram: erusoderzurum adreslerinden usta öğreticilerle ilgili yaptığımız faaliyet ve çalışmaları takip edebilirsiniz.” Dedi.

Hasankale İlçe Halk Eğitim Merkezinde yapılan toplantıda konuşan İlçe Müdürü Hüseyin Tanrıkulu, (ERUSÖD) Erzurum Usta Öğreticiler Dernek yönetiminin ziyaretinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirirken, usta öğreticileri tek çatı altında toplayan bu sivil toplum hareketini takdirle karşıladı. Hasankale İlçe Halk Eğitim Merkezi müdürü Hüseyin Tanrıkulu, “Sivil Toplum Örgütleri, çalışma hayatının, sosyal ve kültürel hayatın can damarı gibidir. Olası sorunların çözümünde, tıkanıkların giderilmesinde ferdi gayretlerle yol alınamazken Sendikalar, Dernekler gibi Sivil Toplum Örgütleri çatısı altında tüm bu sorunların çözümü çok daha çabuk ve kolay olmaktadır. O yüzden şahsım olarak derneğiniz (ERUSÖD) Erzurum Usta Öğreticiler Derneğinin bu oluşum ve çalışmalarını destekliyorum. Usta öğreticilerimizin de bu derneğe üye olmasında bir sakınca görmüyorum.” Dedi. Yönetim Kurulu üyelerinden Ayşe Aydın ve Nuran Akpınar’ın Hasankale Halk Eğitim Merkezi bayan usta öğreticilerle yaptıkları birebir diyaloglar sonrası ERUSÖD’ e üye katılımları gerçekleştirildi. Daha sonra (ERUSÖD) Erzurum Usta Öğreticiler Derneği bilgilendirme toplantılarının ikinci durağı Erzurum Hasankale ilçesinde faaliyet gösteren ESMEK Hasankale Eğitim Merkezi oldu.

ERUSÖD Yönetim Kurulu üyelerinin ziyaret ettiği merkezde ESMEK Hasankale Eğitim Merkezi Yönetici Yakup Polat’la yapılan bilgilendirme toplantısı sonrasında merkez yöneticisi Yakup Polat, “Usta öğreticileri tek çatı altında toplayan ve onların daha iyi şartlarda çalışmalarını sağlamak adına faaliyetlerde bulunan ve bulunacak böyle bir derneğin varlığından dolayı memnuniyet duymaktayım. ESMEK Hasankale Eğitim Merkezi olarak bizlerde elimizden gelen desteği göstereceğiz. Usta öğreticilerimizi bu derneğin varlığı ve çalışmalarından haberdar edeceğiz. Merkezimizde açılan ya da açılmakta olacak kurslarımızla ilgili karşılıklı fikir teatisine ve çalışmalara açık olduğumuzu da bilmenizi isteriz.” Dedi.

ERUSÖD bilgilendirme ve tanışma ziyaretlerinin üçüncü durağı ise Horasan İlçe Halk Eğitim Merkezi oldu. ERUSÖD Yönetim Kurulu üyelerini İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ömer Aydın karşıladı. ERUSÖD Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Taşdemir, Yönetim Kurulu üyeleri Ali Hikmet Varhan, Ayşe Aydın, Nuran Akpınar ve Zinnur Bekmez derneğin tanıtım, amaç ve faaliyetleri konusunda Müdür Ömer Aydın’ı bilgilendirdi. Aydın’ın yaptığı konuşmada: Horasan İlçe Halk Eğitim Merkezi olarak açmış oldukları kursları ve çalışmaları anlattı. Erzurum merkezinde kurulmuş olan derneğin usta öğreticileri tek çatı altında toplayan bu güç birlikteliğini memnuniyetle karşıladığını dile getiren Ömer Aydın, “Derneğinizin faaliyet ve amaçlarından bünyemizde bulunan usta öğreticileri haberdar edeceğimden ve elimizden gelen desteği göstereceğimizden şüpheniz olmasın” diye ifade etti. ERUSÖD Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Taşdemir’de, Hem Hasankale hem Horasan İlçe Halk Eğitim Merkezlerinin derneğimizin amaç ve çalışmalarını olumlu karşılamalarına şahit olduğu için duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Kaynak: Editör: HABER DEŞİFRE
Etiketler: ERUSÖD, ERZURUM, İLÇE, HALK, EĞİTİM, MERKEZLERİNİ, ZİYARET, ETTİ,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
ERUSÖD ERZURUM İLÇE HALK EĞİTİM MERKEZLERİNİ ZİYARET ETTİ
ERUSÖD ERZURUM İLÇE HALK EĞİTİM MERKEZLERİNİ ZİYARET ETTİ
ERUSÖD ERZURUM İLÇE HALK EĞİTİM MERKEZLERİNİ ZİYARET ETTİ
ERUSÖD ERZURUM İLÇE HALK EĞİTİM MERKEZLERİNİ ZİYARET ETTİ
ERUSÖD ERZURUM İLÇE HALK EĞİTİM MERKEZLERİNİ ZİYARET ETTİ
ERUSÖD ERZURUM İLÇE HALK EĞİTİM MERKEZLERİNİ ZİYARET ETTİ
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937