google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
01 Ocak 2018 - Pazartesi 14:13 Bu haber 5838 kez okundu
 
ERZURUM 2018'E KAR ALTINDA GİRDİ!
Erzurum 2018 yılına kar altında girdi. Erzurum'da kar ve tipi dolayısıyla çok sayıda köy ve mahalle yolu ulaşıma kapandı. Öte yandan bazı vatandaşlar "Uzun zamandır kar yağmıyordu, yeni yılla birlikte yağmaya başladı, çok sevinçliyiz" dedi.
YAŞAM Haberi
ERZURUM 2018'E KAR ALTINDA GİRDİ!

Doğu Anadolu'da 2018'in ilk dakikalarında kar yağışı etkili oldu. Erzurum'da kar ve tipi dolayısıyla çok sayıda köy ve mahalle yolu ulaşıma kapandı.

Türkiye'de kışın en çetin geçtiği illerden olan ancak bir süredir önceki yıllara oranla yeterince yağış almayan bölgedeki Erzurum, Ardahan ve Kars'ta 2017 yılının son saatlerine doğru kar yağışı etkili olmaya başladı.

Yeni yılın ilk dakikalarında etkisini artıran yoğun kar yağışı ve tipi Ardahan ve Erzurum'da kısa sürede yüksek kesimlerin yanı sıra kent merkezlerini de beyaz örtüyle kapladı.PALANDÖKEN'E AKIN EDEN TURİSTLER SEVİNDİ

Dünyanın ve Türkiye'nin önde gelen kayak merkezlerinden Erzurum'da ise yılbaşı kutlamalarının adresi olan Palandöken başta olmak üzere önce yüksek kesimlerde etkisini gösteren kar yağışı, 2018'in ilk dakikalarında kent merkezini de tamamen beyaza bürüdü. Kar yağışı, yılbaşı eğlencesi için Palandöken'e akın eden turistler ile turizmcileri sevindirdi.

Kar yağışı yüzünden şehrin ana arterleri başta olmak üzere çeşitli noktalarda tedbir amaçlı bekleyen Erzurum Büyükşehir Belediyesine bağlı karla mücadele ekipleri, iş makineleriyle kar küreme ve tuzlama çalışması yaptı.ÇOK SAYIDA KÖY VE MAHALLE YOLU ULAŞIMA KAPANDI

Yoğun kar yağışı ve tipinin sabah saatlerinde de etkili olduğu Erzurum'da çok sayıda köy ve mahalle yolu ulaşıma kapandı. Kar yağışıyla birlikte soğuk hava etkisini azaltırken Erzurum'da termometreler 1 dereceyi gösterdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ERZURUM, 2018'E, KAR, ALTINDA, GİRDİ!,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937