google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
09 Ekim 2018 - Salı 11:05 Bu haber 4158 kez okundu
 
ERZURUM'DA GENÇ KIZ BOYU UZUN DİYE EVDEN KOVULDU
ERZURUM’da yaşayan Akromegali hastası Serap Demir, boyunun 2 metre olmasından dolayı üvey babası tarafından evden kovuldu.
YAŞAM Haberi
ERZURUM'DA GENÇ KIZ BOYU UZUN DİYE EVDEN KOVULDU

ERZURUM’da yaşayan Akromegali hastası Serap Demir, boyunun 2 metre olmasından dolayı üvey babası tarafından evden kovuldu. Hastanede barınan Demir, yetkililerden yardım istiyor. Aslen Adıyamanlı olup Erzurum’da doğup büyüyen genç kız Serap Demir (24), yaşı ilerledikçe boyu sürekli uzamaya başladı.

16
Erzurum’da ilginç olay! Boyu uzun diye evden kovuldu

24 yaşına geldiğinde boyu 2 metreye ulaşan Demir, üvey babası tarafından boyunun çok uzun olduğu ve hastalığının ilerlediği gerekçesiyle evden kovuldu. Öz babasının cezaevinde olması nedeniyle sokakta kalan genç kız, bazı geceleri ise hastanede kalıyor.

26
Erzurum’da ilginç olay! Boyu uzun diye evden kovuldu

Genç kız ailesinin kendisine sahip çıkmadığı ifade ederek, “Dışarıya çıktığım zaman insanlar boyuma gülüyor. Kalabalık yerlere çıkamıyorum, oturamıyorum dışarıda insanlar bana güldükçe psikolojim bozuluyor. Boyum tam olarak 2 metre doğuştan bu şekildeyim yaşım ilerledikçe sürekli boyum uzamaya başladı.

 
 
36
Erzurum’da ilginç olay! Boyu uzun diye evden kovuldu

Babam cezaevine girince annem başkasıyla evlendi, üvey babam da beni evden kovdu. Bu boyla bana kimse iş vermiyor. Geceleri hastane köşelerinde kalıyorum, hastayım kimse maalesef bana yardım etmiyor” dedi.

46
 
Erzurum’da ilginç olay! Boyu uzun diye evden kovuldu

Yetkililerden tek isteğinin bir ev olduğunu belirten Demir, “Sadece bir evim olsun içinde rahatça yaşayabileyim, kiramı karşılasınlar yeter. Hastane köşelerinde yaşamaktan sıkıldım. Ailem bana sahip çıkmıyor, gidecek bir yerim yok. Tek istediğim yaşayabileceğim bir evim olsun.” diye konuştu.

56
 
Erzurum’da ilginç olay! Boyu uzun diye evden kovuldu

Akromegali hastalığı nedir? : Akromegali, beyin tabanında bulunan hipofiz bezinin ön lobundan çok fazla miktarda büyüme hormonu salgılanması sebebiyle oluşan bir hastalık türüdür. Bu rahatsızlık çeşidinde hasta dev bir görünüme sahip olur. Akromegali, tedavi edilmezse hastalarda kalp yetmezliği görülür. Hastalığın ilk belirtileri ise yüzüklerin dar gelmesi ayakkabı numarasının artması ile farkedilir. Görülme sıklığıysa 1 milyonda 60-70'tir.

Kaynak: (internethaber) - İnternethaber Editör:
Etiketler: ERZURUM'DA, GENÇ, KIZ, BOYU, UZUN, DİYE, EVDEN, KOVULDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937