google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
16 Şubat 2018 - Cuma 16:25 Bu haber 6481 kez okundu
 
ERZURUM HALK EĞİTİM MERKEZLERİ'NDEN ERUSÖD'E TAM DESTEK!
Erzurum Usta Öğreticiler Derneği (ERUSÖD) Yönetim Kurulu üyeleri Erzurum merkezde bulunan Yakutiye, Aziziye, Palandöken Halk Eğitim Merkezlerini ziyaret etti.
YEREL HABER Haberi
ERZURUM HALK EĞİTİM MERKEZLERİ'NDEN ERUSÖD'E TAM DESTEK!

HABERDESİFRE.COM - ERZURUM Erzurum merkezde bulunan Yakutiye, Aziziye ve Palandöken Halk Eğitim Merkezi yetkilileriyle tanışma ve (ERUSÖD) Erzurum Usta Öğreticiler Derneği’ni tanıtma ziyaretlerine ERUSÖD Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Taşdemir, Başkan Yardımcısı Nurten Turan, Yönetim Kurulu üyeleri Ali Hikmet Varhan, Serap Aka, Elif Yurtoğlu Bayrak katıldılar. ERUSÖD Halk Eğitim Merkezleri ziyaretinin ilk durağı Aziziye Halk Eğitim Merkeziydi. Aziziye Halk Eğitim Merkezi Müdürü Harun Ilıcalı, usta öğreticileri tek çatı altında toplayan Erzurum Usta Öğreticiler Derneği’nin bu oluşumunu takdirle karşıladığını beyan etti. Müdür Ilıcalı, “Usta öğreticilerin tek seslilikten kurtulup çok ve gür bir ses olması olumlu sonuçlar doğuracaktır.” Dedi. ERUSÖD Yönetim Kurulu üyelerinden dernek hakkında bilgi alan Aziziye Halk Eğitim Müdürü Harun Ilıcalı ERUSÖD yönetimine çalışmalarında başarılar diledi. Söz alan ERUSÖD Yönetim Kurulu üyesi Ali Hikmet Varhan, “Sayın müdürüm bazı usta öğreticiler arasında dillendirilen bir durum var. O durum da; Erzurum Usta Öğreticiler Derneği’ne üye olan usta öğreticilere kurs açma izni verilmeyeceği, kadro verileceği zaman bu kadroyu derneğe üye olan kişilerin açamayacak algısı yaratılıyor.” Dedi. Aziziye Halk Eğitim Müdürü Harun Ilıcalı, “Usta öğreticilerin bize böyle bir durumla gelmedikleri gibi, bizim de usta öğreticilere bahsettiğiniz durumu telkin eden ya da ima eden açıklamalarda bulunmadık. Günümüzde 657’ye tabi memurlar bile derneklere üye olabiliyorken ve hiçbir sakıncası yokken. Kadrosuz usta öğreticilerin her hangi bir derneğe üye olması hele de usta öğreticiyi savunan, onun haklarını arayan sizin gibi bir derneğe üye olmasının hiçbir sakıncası yoktur.” Dedi.

ERUSÖD bilgilendirme ziyaretlerinin ikinci durağı Palandöken Halk Eğitim Merkeziydi. ERUSÖD Yönetim Kurulunu Palandöken Halk Eğitim Merkezi Müdürü Onur Çaycı karşıladı. Derneğin amaç ve faaliyetlerinden bahseden (ERUSÖD) Erzurum Usta Öğreticiler Derneği Yönetim Kurulu üyeleri, “Amacımız Erzurum’da ki usta öğreticileri bir Sivil Toplum Örgütü çatısının altında toplamak, usta öğreticilerin mesleki geleceklerinin güvence altına alınması, yaşam düzeylerinin iyileştirilmesi, ekonomik çıkarlarının korunması ve geliştirilmesi adına çözüm odaklı çalışmalarda bulunmak, bağlı bulunduğumuz Halk Eğitim Merkezleriyle irtibatta olup sorunlara çözüm bulmak ve daha verimli bir çalışma ortamının oluşturulması için fikir teatisinde bulunmaktır.” Diye ifade ettiler. Öncelikle kurmuş olduğunuz derneğiniz hayırlı olsun diyen Palandöken Halk Eğitim Merkezi Müdürü Onur Çaycı, “Usta öğreticilerle çalışmalarımız gayet güzel geçiyor. Bizim usta öğretici arkadaşlarla bir sıkıntımız olmadığı gibi, usta öğretici arkadaşlarında bizlerle bir sıkıntısı yok. Dernek olarak sizlerle de koordineli çalışmaya hazırız. Eminim ki bu koordinasyondan verimli sonuçlar alacağız.” Dedi. Derneğinize üye alımında belirlediğiniz öğrenim durumu, emeklilik durumu, aktif çalışıyor olup olmaması gibi kriterleriniz var mı? Diye bir soru yönelten Palandöken Halk Eğitim Merkezi Müdürü Onur Çaycı’ya ERUSÖD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nurten Turan, “Şuan yeni kurulmuş bir dernek olduğumuzdan dolayı üye alımlarında çok fazla kriter koyamıyoruz. Tek kriterimiz aktif çalışan usta öğretici olması yeterli bizim için.” Diye yanıt verdi. Onur Çaycı, “Zaman ilerleyip şartlarda değiştikçe usta öğreticilerde aranacak vasıflarında değişme ihtimali vardır. Dün usta öğreticinin eğitim durumu çok sorgulanmazken, bugün usta öğreticinin eğitim durumu önem kazanmakta ve ona göre Halk Eğitim Merkezlerine başvuran usta öğretici adayları belirli bir sıraya konmaktadır. Dernek olarak sizlerde bu durumu göz ardı etmeden, ileride usta öğreticinin vasıflarında aranacak olası değişiklere üye alımını belirlemeniz sizin açınızdan da iyi olacağı kanaatindeyim” dedi. ERUSÖD Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Taşdemir, “ERUSÖD Yönetim Kurulu olarak öneriniz için teşekkür ederiz. Bu önerinizi ilerleyen dönemlerde ki üye çalışmalarımızda dikkate alacağız.” Dedi.

ERUSÖD bilgilendirme ziyaretlerinin son durağı olan Yakutiye Halk Eğitim Merkezinde ERUSÖD Yönetim Kurulu üyelerini Yakutiye Halk Eğitim Merkezi Vekil Müdür Fikret Yalçın karşıladı. ERUSÖD Yönetim Kurulu yeni görevinden dolayı Vekil Müdür Fikret Yalçın’ı kutlarken. Yalçın’da, Sizin de derneğiniz hayırlı uğurlu olsun temennilerinde bulundu. Erzurum Usta Öğreticiler Derneği’nin kuruluş amacını ve faaliyetlerini anlatan Başkan Mesut Taşdemir, “ERUSÖD olarak Hasankale, Horasan ve Erzurum’daki Halk Eğitim Merkezlerinin olumlu yaklaşım ve desteklerini aldık. Erzurum’un en çok kurs açılan Yakutiye Halk Eğitim Merkezinin de desteklerini bekliyoruz.” Dedi.  Yakutiye Halk Eğitim Merkezi Vekil Müdür Fikret Yalçın, “Yakutiye Halk Eğitim Merkezi olarak bizde kaydı bulunan 500’e yakın usta öğreticiye oryantasyon eğitimlerini verdik, sınavlarını yaptık. 350’ye yakın usta öğreticiye de kurs açtık. Erzurum Halk Eğitim Merkezleri içinde iş yükü en çok olan kurum Yakutiye Halk Eğitim. Usta Öğreticileri tek çatı altında toplayan, sorunlarına çözüm bulmak için gerekli çalışmaları yapan bir derneğin Erzurum’da kurulmuş olması sevindirici. Umarım çalışmalarınız usta öğreticiler ve biz kurum yetkilileri açısından olumlu ve verimli çalışmalar olur. Yakutiye Halk Eğitim Merkezi olarak usta öğreticilerden en çok talep alan Halk Eğitim Merkeziyiz 500’e yakın başvuru oldu. Bu başvurunun her birinin detaylı incelenmesi gerekiyor. Tüm bunlarda bizim iş yükümüzü iyice artırıyor. Bu bağlamda usta öğreticileri bünyesinde barındıran profesyonel manada çalışan bir dernekle koordineli çalışmamız ve görüş alışverişinde bulunmamız bizim yükümüzü de hafifletecektir.” Dedi. ERUSÖD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nurten Turan, “15 Aralık 2017 tarihinde resmi kuruluşunu gerçekleştiren yeni bir derneğiz. Henüz 40’a yakın bir üyemiz olsa da usta öğreticilerin sorunlarını, devletten beklentilerini hem usta öğretici olarak hem de dernek yönetimi olarak yakinen biliyor ve amacı doğrultusunda profesyonel bir anlayışla emin adımlarla yürüyoruz. Amaçlarımızdan biri de bağlı bulunduğumuz Halk Eğitim Merkezi kurumlarıyla birlikte koordineli çalışmalarda bulunmak, onların iş yükünü hafifletecek girişimlerde bulunmak. Derneğimize üye olan usta öğreticilere oryantasyon eğitimleri, sosyal ve kültürel anlamda çalışmaların yanı sıra günümüz teknoloji ve dijital çağına ayak uydurmalarını sağlamak adına eğitimler vererek kendini geliştirmiş, donanımlı usta öğreticileri Halk Eğitim Kurumlarımıza kazandırmak istiyoruz.” Diye ifade etti.

Yalçın, “Derneğinizin amaç ve faaliyetleri hem usta öğreticiler için hem Halk Eğitim Merkezleri için çok olumlu sonuçlar verecektir. Bunu gerçekleştirmenizde bizde kurum olarak elimizden gelen desteği vereceğiz. (ERUSÖD) Erzurum Usta Öğreticiler Derneğiniz hayırlı, uğurlu olsun. Çalışmalarınızda başarılar dilerim” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ERZURUM, HALK, EĞİTİM, MERKEZLERİ'NDEN, ERUSÖD'E, TAM, DESTEK!,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
ERZURUM HALK EĞİTİM MERKEZLERİ'NDEN ERUSÖD'E TAM DESTEK!
ERZURUM HALK EĞİTİM MERKEZLERİ'NDEN ERUSÖD'E TAM DESTEK!
ERZURUM HALK EĞİTİM MERKEZLERİ'NDEN ERUSÖD'E TAM DESTEK!
ERZURUM HALK EĞİTİM MERKEZLERİ'NDEN ERUSÖD'E TAM DESTEK!
ERZURUM HALK EĞİTİM MERKEZLERİ'NDEN ERUSÖD'E TAM DESTEK!
ERZURUM HALK EĞİTİM MERKEZLERİ'NDEN ERUSÖD'E TAM DESTEK!
ERZURUM HALK EĞİTİM MERKEZLERİ'NDEN ERUSÖD'E TAM DESTEK!
ERZURUM HALK EĞİTİM MERKEZLERİ'NDEN ERUSÖD'E TAM DESTEK!
ERZURUM HALK EĞİTİM MERKEZLERİ'NDEN ERUSÖD'E TAM DESTEK!
ERZURUM HALK EĞİTİM MERKEZLERİ'NDEN ERUSÖD'E TAM DESTEK!
ERZURUM HALK EĞİTİM MERKEZLERİ'NDEN ERUSÖD'E TAM DESTEK!
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937