google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
01 Mart 2018 - Perşembe 18:55 Bu haber 7337 kez okundu
 
ERZURUM USTA ÖĞRETİCİLER DERNEĞİ TRT'Yİ ZİYARET ETTİ
Erzurum Usta Öğreticiler Derneği (ERUSÖD) Yönetim kurulu üyeleri TRT Erzurum İl Müdürü Ayça Alemdar’ı makamında ziyaret etti.
YEREL HABER Haberi
ERZURUM USTA ÖĞRETİCİLER DERNEĞİ TRT'Yİ ZİYARET ETTİ

HABERDESİFRE.COM - ERZURUM | ÖZEL HABER Erzurum Usta Öğreticiler Derneği’nin (ERUSÖD) TRT Erzurum İl Müdürü Ayça Alemdar’ı makamında yaptığı ziyarete ERUSÖD Yönetim Kurulu Başkanı Nurten Turan ve yönetim kurulu üyeleri Ali Hikmet Varhan, Ayşe Aydın, Işılay Çakır ve Nuran Akpınar katıldı.

TRT İl Müdürü Ayça Alemdar’a dernek hakkında bilgi veren Başkan Nurten Turan, “Erzurum Usta Öğreticiler Derneğimiz 15 Aralık 2017 tarihinde Erzurum Dernekler İl Müdürlüğü’nden kuruluş bildirimini alarak resmiyet kazanmış bir dernektir. Amacımız Türkiye’nin bir çok ilinde olduğu gibi Erzurum’da Halk Eğitim bünyesinde görev alan usta öğreticileri bir Sivil Toplum Örgütü çatısı altında toplamak. Usta öğreticilerimiz için sosyal, kültürel, mesleki eğitim ve etkinlikler düzenlemek. Usta öğreticilerimizin kalifiye standardını yükseltmek. Ferdi olarak savunamadığımız ve alamadığımız özlük haklarımızı Erzurum Usta Öğreticiler Derneği (ERUSÖD) çatısı altında almak olacaktır. Bunun yanı sıra ilerleyen süreç içerisinde usta öğreticiler için kadro çalışmalarının başlatılması için gerekli girişimlerde bulunacağız.” Dedi. 1991 yılından bu yana usta öğreticilerin kadrolu atanmadığına değinen yönetim kurulu üyesi Ali Hikmet Varhan, “Erzurum Usta Öğreticiler Derneği’ni kurarken amaçlarımızdan biriside canla başla çalışan usta öğreticilerimize hak ettikleri statü, kadro ve özlük haklarını kazandırmak. Bu bağlamda gerekli çalışmaların yapılması adına bakanlık ve ilgili kurum yetkilileriyle görüşmelerde bulunmaktır.”şeklinde ifade etti.

Sivil Toplum Örgütlerinin önemine değinen TRT Erzurum İl Müdürü Ayça Alemdar, “Öncelikle yeni kurmuş olduğunuz derneğiniz Erzurum’a ve siz usta öğreticilere hayırlı olsun. Umarım yapmayı amaçladığınız faaliyet ve çalışmalarınız yerini bulur ve amacınızı gerçekleştirmiş olursunuz. Bizde TRT kurumu ve şahsım olarak bize düşen çalışmalarınızda destek olmaya hazırız.” Dedi. 

Kaynak: Editör: HABER DEŞİFRE
Etiketler: ERZURUM, USTA, ÖĞRETİCİLER, DERNEĞİ, TRT'Yİ, ZİYARET, ETTİ,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
ERZURUM USTA ÖĞRETİCİLER DERNEĞİ TRT'Yİ ZİYARET ETTİ
ERZURUM USTA ÖĞRETİCİLER DERNEĞİ TRT'Yİ ZİYARET ETTİ
ERZURUM USTA ÖĞRETİCİLER DERNEĞİ TRT'Yİ ZİYARET ETTİ
ERZURUM USTA ÖĞRETİCİLER DERNEĞİ TRT'Yİ ZİYARET ETTİ
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937