google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
01 Ağustos 2016 - Pazartesi 13:24 Bu haber 2873 kez okundu
 
ERZURUM'DA YER VE GÖK ALBAYRAK!
İstiklal ve hürriyet şehri Erzurum’da düzenlenen Türkiye’nin en uzun bayrak yürüyüşünde demokrasi katili vatan haini FETÖ ve postallı satılmışlar telin edildi.
GÜNDEM Haberi
ERZURUM'DA YER VE GÖK ALBAYRAK!

HABERDESİFRE.COM - ERZURUM İstiklal ve hürriyet şehri Erzurum’da düzenlenen Türkiye’nin en uzun bayrak yürüyüşünde demokrasi katili vatan haini FETÖ ve postallı satılmışlar telin edildi. 500 metre uzunluğunda dev Türk bayrağıyla yürüyen Dadaşlar, “Allahuekber” nidalarıyla demokrasi nöbetinin 16. gününde dosta düşmana “Vatan bir bütündür, parçalanamaz” mesajını verdi. AK Parti Erzurum Milletvekilleri İbrahim Aydemir ve Mustafa Ilıcalı, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, siyasetçiler, sivil inisiyatif kurumları ve on binlerce vatandaşın katıldığı bayrak yürüyüşü Narmanlı Cami’den başlayıp Havuzbaşı’na kadar sürdü. Ellerinde meşale ve dillerinde sloganlarla FETÖ ve askerlerini kınayan Dadaşlar, terör örgütlerini lanetledi. Başkan Mehmet Sekmen, gazetecilere yaptığı değerlendirmede, “Erzurum’dan tüm 80 milyon insanımıza sesleniyoruz; biz bir bütünüz. Bu şekilde birlik ve beraberlik içerinde olursak kimse bizi yıkamaz. Bütün teröristlere, bölücülere ülkemizi yıkmak isteyen tüm güçlere sesleniyoruz; ‘Bize gücünüz yetmez.’ Biz, Türk’üyle Kürt’üyle Laz’ıyla Acem’iyle Alevi’siyle Sünni’siyle biriz, beraberiz, kardeşiz. Erzurum’dan kardeşlik sloganıyla haykırıyoruz; biriz, beraberiz, bir bütünüz” dedi.

“TÜRKLERLE ASLA OYUN OYNAMAYIN YOKSA DÜNYAYI BAŞINIZA YIKARIZ”

Başkan Sekmen, iç ve dış mihraklara, onların maşalarına seslenerek, “Türklerle asla oyun oynamayın yoksa dünyayı başınıza yıkarız” dedi. Sekmen, şunları kaydetti: “Dış güçlerin ve onların içerideki satılmış hain uşaklarının ülkemizde yapmaya kalkıştıkları darbe girişimine millet olarak hep birlikte ‘Hayır’ diyoruz. Kimse bir daha böyle bir olaya yeltenmesin. Bu ihaneti, hainliği ancak idam temizler. Herkes aklını başına alsın. Dünyaya buradan sesleniyoruz, Türkiye’yle oynamayın!  Bu aziz millet Türk’ü ile Kürt’ü ile ayağa kalkarsa kimse önünde duramaz. Kükremiş sel gibi coşar ve gereken cevabı verir. Bu aziz milletin yediden yetmişe her bir ferdi, vatanı için, milleti için canını feda etmekten çekinmez. Burası ümmetin son kalesidir. Dünyada yaşayan tüm Müslümanlar mazlum milletlerin yuvası olarak burayı görüyor. Onun için milletimiz canıyla, her şeyiyle bu vatanı korumaya gayret ediyor. Kimse böyle bir ihanete bir daha yeltenmesin. Darbeymiş, cuntaymış bu millet bu gibi girişimlerde bulunanları yok eder. Batı aklını başına alsın. Bu tip canavarların, darbecilerin, cuntacıların da arkasında asla durmasın.”

“SİYASET YOK, AYRI GAYRI YOK TEK VATAN VE TEK DEVLET VAR”

Demokrasi nöbetinin 16. gününde Dadaşlar Mustafa Yıldızdoğan ile coştu. Yakutiye Kent Meydanı’ndaki Milli İrade Platformu’nda birbirinden güzel eserlerini Erzurumlularla birlikte seslendiren ünlü sanatçı konserde birlik ve beraberlik mesajları verdi. Başkan Sekmen, demokrasi nöbetinde halka hitaben yaptığı konuşmada, “İnanıyorum ki hepimiz büyük bir milli ruh, milli heyecan kazandık. Sizlere ne kadar teşekkür etsek, takdir etsek azdır. Bu günler gelip geçecek. Biz 79 milyon Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak sonsuza kadar var olacağız. Bizim varlığımız, şu milli heyecanımız sadece burada kalmayacak. Irak’ı, Suriye’yi, Libya’yı, Yemen’i ve kısacası bütün dünyayı inşallah ayağa kaldıracağız Allah’ın izniyle. Onun için sizin bu kıyamınız, sizin bu milli duruşunuz bize öyle bir ruh verdi ki işte bu milli ruhla yeniden büyük ve güçlü Türkiye’yi kuracağız” dedi. Sekmen, sözlerini şöyle tamamladı: “Bu duruşunuz devam etsin, bu birliğiniz daim olsun. Cuma günü milletvekillerimizle beraber Karayazı ilçemizde bu al bayrağın altında çok güzel bir yürüyüş ve miting yaptık. O kadar heyecanlandım ki, o Kürt kardeşlerimizin kıyamı, o ayağa kalkışı, ayrı bir duruştu. Biz biriz, beraberiz, bir bütünüz. Allah’ın izniyle bizi kimse ayıramaz. Bizi kimse yıkamaz. Yeter ki bu birlik ve beraberliğimiz daim olsun. Bu istiklal mücadelemiz Allah’ın izniyle istikbal mücadelesiyle bütünleşecek. Anadolu’yu sanayi ile ticaretle, her türlü kalkınma hamlesiyle ayağa kaldıracağız Allah’ın izniyle. Bunun için birileri heveslenmesin. O heveslenenlerin arzuları kursaklarında kalacak.  Güçlü devlet, güçlü ordu… Güçlü devlet, güçlü emniyet… Böyle istiyoruz. Devletimiz güçlü olacak, ordumuz güçlü olacak, polisimiz güçlü olacak ve Allah’ın izniyle bu aziz millet kıyamete kadar var olacak.”

Kaynak: Editör: HABER DEŞİFRE
Etiketler: İstiklal, hürriyet, şehri, Erzurum’da, düzenlenen, Türkiye’nin, uzun, bayrak,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
ERZURUM'DA YER VE GÖK ALBAYRAK!
ERZURUM'DA YER VE GÖK ALBAYRAK!
ERZURUM'DA YER VE GÖK ALBAYRAK!
ERZURUM'DA YER VE GÖK ALBAYRAK!
ERZURUM'DA YER VE GÖK ALBAYRAK!
ERZURUM'DA YER VE GÖK ALBAYRAK!
ERZURUM'DA YER VE GÖK ALBAYRAK!
ERZURUM'DA YER VE GÖK ALBAYRAK!
ERZURUM'DA YER VE GÖK ALBAYRAK!
ERZURUM'DA YER VE GÖK ALBAYRAK!
ERZURUM'DA YER VE GÖK ALBAYRAK!
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937