google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
14 Temmuz 2016 - Perşembe 12:58 Bu haber 10921 kez okundu
 
EV ALIMINDA YENİ DÖNEM!
Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, bir konutun tamamı yerine belirli metrekaresinin alımına imkan tanıyan gayrimenkul sertifikasıyla ilgili düzenlemenin Resmi Gazete'ye gönderildiğini açıkladı.
EMLAK Haberi
EV ALIMINDA YENİ DÖNEM!

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, konut alımlarında yeni bir dönemin başlayacağını söyledi. Canikli, yatırım karşılığında konutun tamamını değil ama belirli metrekaresini satın alabileceği ve bunun karşılığında gayrimenkul sertifikası alacağını söyledi.

Başbakan Yardımcısı Canikli, "Faiz içermeyen finans unsurlarını geliştiriyoruz. Gayrimenkul sertifikası ihraç edilecek. Düzenleme, Resmi Gazete'ye gönderildi. Yatırımcı, yatırım karşılığında metrekare bazında sertifika ihraç edebilecek. Herkes bir konut alamayabilir ama bu sayede her bir metrekare için bir sertifika üretilmiş olacak" dedi.

Canikli, "Yatırımcıya rekabet edebileceği bir maliyetle, düşük faizle kredi finansmanı sağlamamız gerekiyor uzun vadeli. Onu gerçekleştirmek için de kalkınma bankacılığını aktive ediyoruz. Büyük, ucuz ve kolay erişilebilen finansman modellerini hayata geçiriyoruz. İlk adımı attık" diye devam etti.

ÜLKEHABER

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başbakan, Yardımcısı, Nurettin, Canikli, bir, konutun, tamamı, yerine, belirli,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937