google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
10 Ekim 2015 - Cumartesi 12:13 Bu haber 1711 kez okundu
 
EVİNDEKİ İNTERNETİ HIZLANDIRMANIN EN PRATİK YOLU!
Evinizdeki internetin hızı yavaş mı? O zaman bu haberi mutlaka okuyun
BİLİM TEKNOLOJİ Haberi
EVİNDEKİ İNTERNETİ HIZLANDIRMANIN EN PRATİK YOLU!

Wifi dalgaları temelde sadece radyo dalgalarından oluşuyor. Yani bu cep telefonunuz veya radyo ile yakaladığınız elektromanyetik dalgaların aynısı.

Ama wifi dalgaları oldukça kısa. Geleneksel türde olanlar sadece 12cm uzunluğundadır.

Evindeki interneti hızlandırmanın en pratik yolu

Sinyali modem uzaklaştıkça daha da düşüyor. Genelde 45 metreden öteye gidemiyor. Sinyaler aslında duvarlar ve metal yüzeyler tarafından, emilip engelleniyor. Yani evde modemimizi koyduğumuz yer, sinyalin güçlü gelmesini büyük oranda etkiliyor.

Yapmanız gereken ilk şey modeminizi merkezi bir yere koymanız. Çünkü her tarafa eşit oranda sinyal yayar. Açık bir yerde olması işinize gelir. Eğer bir dolaba koyarsanız dolabın duvarları sinyalleri emer. Görüş açısında olması iyi bir düşünce olur. Evinizde en uzak mesafeyi gördüğünüz ve en fazla sayıda odayı gördüğünüz yer muhtemelen modeminizi koyabileceğiniz en iyi konumdur. Aynı zamanda modeminizi, yerden yukarı koymanız isteyeceğiniz bir şey olur. Çünkü sinyaller yerde kullanılan bazı materyallerin içinden geçmez.

Aynı zamanda çoğu modem dalgaları aşağı doğru yayması için tasarlanmıştır. Yani modemi yere koyarsanız sebepsiz yere alt kata sinyal verirsiniz.

Pek çok elektronik cihaz, modemin sinyallerini karıştırır. TV, bilgisayar, mikrodalga fırın ve içinde motor olan diğer cihazlar. Modeminizi diğer elektronik cihazlardan uzak tutmak istersiniz.

Çoğu modemin iki anteni olur. En iyisi birini yatay, diğerini dikey ayarlamanız olur.

Cihazlar, dahili antenleri modemle paralel oldukları zaman daha iyi çalışırlar. Bu sebepteni laptopların içindeki antenleri yataydır.

Ama tablet veya mobil cihaz kullanıyorsanız tamamen tutuşunuza göre değişir. Yani hem dikey hem yatay sinyalinizle, antenlele en iyi paralel eşleşmeyi yakalama yansınız olur.

Eğer ağınızın iyi çalışmadığını farkederseniz, sinyal seviyesini ölçebilirsiniz.

Telefonunuz için indirebileceğiniz pek çok uygulama var. Bir harita çıkarırsanız ve neyi düzeltmeniz gerektiğini anlarsınız.


Kaynak: Editör:
Etiketler: Evinizdeki, internetin, hızı, yavaş, mı, zaman, haberi, mutlaka, okuyun
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937