google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
25 Temmuz 2018 - Çarşamba 09:28 Bu haber 6302 kez okundu
 
FENERBAHÇE BAŞKANI ALİ KOÇ'TAN ACI İTİRAF!
Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, FB TV'de yayınlanan Camiaya Sesleniş programında yaptığı açıklamayla acı bilançoyu açıkladı: ''Bankalarda harcayacak 1 kuruşumuz yok.''
SPOR Haberi
FENERBAHÇE BAŞKANI ALİ KOÇ'TAN ACI İTİRAF!

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, FB TV'de Camiaya Sesleniş programında gündemi, transfer gelişmelerini ve merak edilen soruları yanıtladı. Başkan Ali Koç, "Avrupa tehlikesi bizi bekliyor" şeklinde konuştu.

"İLK KEZ BÖYLE BİR PROGRAM YAPIYORUZ"

İlk kez böyle bir program yapıyoruz. En önemli prensiplerimizden biri şeffaflık. Bu programın devamı ayda bir veya en uzun süre iki ayda bir olacaktır.

"TARİHİ BİR SEÇİM YAŞAYACAĞIZ DEMİŞTİM"

Fenerbahçe tarihi bir seçim yaşayacak demiştim. Katılım oranı, sandık sayısı ve rekabetçi bir ortamla tarihi bir seçim yaşadık. Seçim sonucu da tarihi oldu. Türkiye'nin büyük kısmına hitap edilen seçim süreci oldu.

"DOĞRU YOLDA OLDUĞUMUZU DÜŞÜNÜYORUM"

Doğru yolda olduğumuzu düşünüyorum. En önemli konu, Türk futbolunun içinde bulunduğu durumun sürdürülemez olduğunu ifade ettim. İyi olmadığını bilerek bu göreve talip olduk. Geldiğimizde gördüğümüz tablo, olumsuz anlamda farklı çıktı. Hacız tehditleri gelmeye başladı. Sportif faaliyetlerde pek çok branşta ödemeler yapılmadığını gördük. Bankalar kapımıza geldi. Pek çok sorunla karşı karşıya kaldık. Dediğim gibi toz pembe dünya beklemiyorduk ama bu kadarını da beklemiyorduk.

 

"FEDAKARLIK YAPACAĞIZ DEDİK"

Biz fedakarlık yapacağız dedik. Kimsenin elinde sihirli değnek yok. Kenetlenerek bu kötü gidişatı durdurabileceğimizi söyledik. Önce bizlerin fedakarlık yapması gerektiğini söyledik. Ciddi bir kaynak girdisi, borçların yapılandırılması, sponsorlukların artması. Biz bunu yaparken de taraftarlarımızdan fedakarlık bekliyoruz dedik.

"BORCA BATIK DURUMLA KARŞI KARŞIYAYIZ"

Yıldız gördüğünüz yıllarda 3 Temmuz kumpası dolayısıyla Avrupa'ya gidemediğimiz yıllardır. Mali açıdan büyük darbe yediğimiz yıllardır. Hisse değerimizin 1.8 milyarlardan 600 milyonlara düşmesi. Bu kağıttaki zararı. Hisse sattığınız zaman bundan faydalanabiliyorsunuz. Geldiğimiz noktada, bağımsız denetim şirketi tarafından denetlenmiş Futbol A.Ş'nin rakamlarıdır. Dernek tarafından da eklediğinizde olumsuz istikamette gidiyor. Denetçi görüşlere yer verilmemiştir. Öz kaynaklarımızı yitirmemiz, eksi bakiyeye düşmesi sebebiyle Türk Ticari Konunu 376. maddesine göre borca batık durumla karşı karşıyayız. Faaliyet raporlarında gösterilmiyor.

"AVRUPA TEHLİKESİ BİZİ BEKLİYOR"

Başkan Ali Koç, Fenerbahçe'nin geçen sezon ile birlikte 3 sezon boyunca, en fazla 30 milyon euro zarar etme limitinin olduğunu söyledi.

17/18 rakamlarının tam olarak henüz olmadığını ifade eden Koç, "Şubatta -20 milyon euro'ydu, sezon sonunda -30 milyon euro diyelim. Bu sezon (18/19) +30 milyon euro karla kapatmamız lazım ki neresinden bakarsanız bakın bunu gerçekleştirmek kolay değil. Sponsorluklar, forma rekorları, fedakarlıklar, yetersiz olabilir. 2016-2017 sezonunda -36 milyon olmuşuz ancak kur farkıyla değişmiş. Bizim önümüzdeki sezon mucizevi bir şekilde +30 yapmamız lazım. Kimse derneğin sahibi olmadığı için cebinden para atmıyor. Şampiyon olsak da olmasak da bir Avrupa tehlikesi bizi bekliyor." ifadelerini kullandı.

Kaynak: (internethaber) - İnternethaber Editör:
Etiketler: FENERBAHÇE, BAŞKANI, ALİ, KOÇ'TAN, ACI, İTİRAF!,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937