google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
11 Eylül 2018 - Salı 10:49 Bu haber 2315 kez okundu
 
FETÖ'DE MUSTAFA ÖZCAN KRİZİ!
Fethullah Gülen'in veliahtı denilen Mustafa Özcan, örgütten dizginleri ele alınca kıyamet toptu.
GÜNDEM Haberi
FETÖ'DE MUSTAFA ÖZCAN KRİZİ!

15 Temmuz darbe girişiminden sonra FETÖ'deki iç çekişme ve kriz su yüzüne çıktı. Fethullah Gülen'den sonra örgütün lideri olarak gösterilen Mustafa Özcan, bir dizi radikal karar alınca Gülen taraftarlarının sözcüleri sosyal medya üzerinden tepkilerini dile getiriyor.

Gülen Vakfı'nın eski genel müdürü Ümit Akdemir'den aldığı bilgileri köşesinde paylaştığını yazan Türkiye gazetesi yazarı Fuat Uğur, Dünya İmamlığını ele geçirmek istediğini savunan Mustafa Özcan'ın eylem planını ve ona yönelik tepkiyi aktardı:

MUSTAFA ÖZCAN’IN EYLEM PLANI VE KARARLARI
1) 45 yaş ve üstü “hizmet mensupları” tasfiye edilecek. Çünkü 45 yaş ve üzeri artık problem oluyor. Örgütün onlardan yararlanma ihtimali sıfır. Boşuna masraf çıkarıyorlar. Kendilerine iş bakmalılar. Hizmet artık onlar için iş kapısı değil.
2) Ülke İmamları yardım almak istiyorlarsa bundan böyle istişare toplantıları için Hocaefendi’nin (Fetullah Gülen’in) yanına gitmeyecekler. Çok isteyen yılda bir iki kez görmeye gider.
3) Giderleri kısmak için maliyeti yüksek okullar Türkiye Maarif Vakfı’na devredilmeli ve bu konuda sıkıntı çıkarılmamalı.

“ARTIK HOCAEFENDİ’Yİ YOK SAYALIM”
4) Artık herkes HOCAEFENDİ’Yİ YOK saysın. Zaten bugün var yarın yok. Eğer bunu bugünden itibaren yapmazsak, yarın gittiğinde toparlayamayız.
5) 10 bin yeni eleman eğitilerek (Not: CIA tarafından) Türkiye’deki yapılandırma güçlendirilecek. Eskilerde iş kalmadı. 45 yaş üzeriyle yürümemiz mümkün değil.
6) Şimdi Türkiye’deki süreci eleştirmenin anlamı yok, sabırla bekleyelim.

KARARLAR FETHULLAH TARAFTARLARINI ÇILDIRTTI
Bu kararları duyan Fethullah Gülen taraftarları, Özcan ve ekibine müthiş tepki gösterdi. Hepsi birden “Hocaefendisiz bu iş olmaz” diye Mustafa Özcan’a saldırmaya başladı. Şimdi bir ağızdan Mustafa Özcan ve ekibinin kararlarını teslimiyetçilik, hatta ihanet olarak nitelendiriyorlar.
Fethullah taraftarlarının sözcüsü Halit Esendir’in sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşım bu çatışma hâlini çok net biçimde anlatmakta:
“Gerçek şu ki şimdi eleştirmeyin diyenler genelde Türkiye sürecinde aktif icrada olan her seviyedeki kişilerdir. Aslında bu abilerimiz icradan çekilip, süreçten ders çıkartıp nasih olarak yollarına devam etmelilerdi. Ama şimdi de dünyadaki hizmeti dizayn etmeye çalışmaları doğru değildir. Süreçte ortaya çıkan herkesin köprü trafiğindeki işportacılara benzetilmesi doğru değil. Bazı kahramanlar böyle zor süreçlerde ortaya çıkar. Zor süreçlerde de iyi gün kahramanları! kaybolur.”

Fuat Uğur'un yazısının tamamı

Kaynak: (internethaber) - İnternethaber Editör:
Etiketler: FETÖ'DE, MUSTAFA, ÖZCAN, KRİZİ!,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937