google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
14 Ağustos 2016 - Pazar 11:55 Bu haber 1322 kez okundu
 
FETÖ'NÜN SİNSİ B PLANI!
Gizli tanık olmayı kabul eden FETÖ'cü üst düzey rütbeli subay, darbe girişiminin gidişatına göre hareket etme talimatı aldıklarını söyledi.
GÜNDEM Haberi
FETÖ'NÜN SİNSİ B PLANI!

İzmir'de 15 Temmuz darbe girişiminin ardından tutuklanan ve gizli tanık olmayı kabul eden üst düzey rütbeli subayın anlattıkları Fethullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), sinsi B planını da ortaya çıkardı.

Buna göre, 9 günlük Ramazan Bayramı tatilinde Ankara Çukurambar'da işyeri olarak kullanılan villada, çağırdıkları üst düzey rütbeli subaylara darbe girişiminde ne yapacaklarını anlatan darbenin sivil 1 numarası Adil Öksüz ve askeri 1 numarası Akın Öztürk'ün 100'ün üzerinde üst rütbeli subaya ise, farklı bir talimat verdiği belirlendi.

Gizli tanık, Öksüz ve Öztürk'ün bu subaylara, "Darbe girişimine katılmayıp geri planda kalın. Darbenin gidişatını takip edin. Darbe başarısız olursa bizim askeriye içindeki uyuyan hücrelerimiz olun. Darbecilere müdahale eder gibi yapın ve girişimi lanetleyin. Asla renk vermeyin, bizden gelecek talimatları bekleyin. Darbe başarısız olursa tüm bağlantılarımız ve gücümüz tamamen ortadan kalkmasın" dediğini anlattı.

Kaynak:Sabah
Kaynak: Editör:
Etiketler: FETÖ'NÜN, SİNSİ, B, PLANI!,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937