google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
09 Ağustos 2016 - Salı 20:38 Bu haber 1471 kez okundu
 
FETÖ SONRASI İŞ BAŞVURU KUYRUĞU!
FETÖ operasyonları sonrası boşalan kadrolardan dolayı Adalet Bakanlığı önünde iş başvurusu kuyruğu oluştu.
GÜNDEM Haberi
FETÖ SONRASI İŞ BAŞVURU KUYRUĞU!

145 kişinin işe alınacağı kadrolara müracaat etmek isteyenler Adalet Bakanlığı önünde uzun kuyruklar oluşturdu.

Adalet Bakanlığı bünyesinde, 145 kişinin işe alınacağı kadrolara yerleşmek isteyenler, başvuruda bulunmak için bakanlık önünde uzun kuyruklar oluşturdu.

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Adalet Bakanlığınca, mühendis, mimar, koruma ile güvenlik görevlisi, şoför, hizmetli ve ilgili mahkemelerde çalıştırılmak üzere psikolog, pedagog ve sosyal çalışmacılardan oluşan 145 kişinin işe alınacağı duyuruldu.

Başvuruların başlamasının ardından söz konusu kadrolara müracaat etmek isteyenler bakanlık binası önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Müracaatların yarın sona ereceği bildirildi.

Başvuruların sona ermesinin ardından yapılacak sözlü ve uygulama sınavından sonra başarılı olan 145 kişi ilgili kadrolara atanacak. 
Başvuruda bulunmak isteyenlerde, lisans mezunları için 2016 yılı Kamu Personel Seçme Sınavında KPSSP3, önlisans mezunları için 2014 yılı Kamu Personel Seçme Sınavında KPSSP93, ortaöğretim mezunları için Kamu Personel Seçme Sınavında KPSSP94 puan türünden 70 ve daha üzeri puan almış olma şartı bulunuyor.

Kaynak: (internethaber) - İnternethaber Editör:
Etiketler: FETÖ, SONRASI, İŞ, BAŞVURU, KUYRUĞU!,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937