google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
07 Kasım 2016 - Pazartesi 15:08 Bu haber 2137 kez okundu
 
FİRARİ HDP'Lİ YAKALANDI!
HDP'ye terör operasyonuna ilişkin son dakika haberi Numan Kurtulmuş'tan geldi. Son dakika haberine göre HDP milletvekili Nihat Akdoğan Hakkari'de gözaltına alındı.
GÜNDEM Haberi
FİRARİ HDP'Lİ YAKALANDI!

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş HDP'ye terör operasyonuna ilişkin son dakika açıklamalarda bulundu

Kurtulmuş, ifade vermeye gitmeyen HDP'lilere yönelik operasyona ilişkin, firari durumdaki 3 milletvekilinden HDP Hakkari Milletvekili Nihat Akdoğan'ın Hakkari girişinde polisler tarafından yakalandığını, firari milletvekili sayısının ikiye düştüğünü bildirdi.  

Hükümet Sözcüsü ve Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu toplantısına dair açıklamalarda bulundu. Kurtulmuş'un açıklamaları özetle şöyle:

 Fırat Kalkanı operasyonu Suriye’de önemli bir operasyondur. 75. Güne gelinmiştir. 173 köy DEAŞ’tan temizlenmiştir.El Bab’a yaklaşık 12 km mesafeye kadar gelinmiştir.Operasyonlar sırasında TSK’nın 10 şerefli mensubu şehit düşmüştür.Ayrıca Menbiç konusundaki kararlılığımız devam etmektedir. En son ABD genelkurmay başkanına açıklıkla ifade edilmiştir. En kısa sürede PYD tarafından tamamen boşaltılması gerektiği ifade edilmiştir. Rakka’nın Arap olmayan unsurlar tarafından ele geçirilmesi ve onlar tarafında yönetilmesinin bölge barışına katkı sağlamayacağını söylemek isteriz.

 

ULUSLARARASI BİR HABER AJANSI BOMBANIN DUMANI TÜTERKEN...

Türkiye 4 Kasım Cuma günü Diyarbakır Bağlar’daki saldırıyla terörün hain yüzünü bir kez daha görmüş olduk. Bunu daha kimin yaptığı ortaya konmamışken uluslararası bir haber ajansı bu saldırı başka bir örgütün yaptığını uluslararası medyaya yağdı. Olayı PKK üzerinden başka yerlere kaydırmaya çalıştılar. Telsiz konuşmalarında Kemal kod adlı bir terörist üzerinden olayla ilgili bilgiler teyit edildi. Bu olayın TAK tarafından yapıldığı teyit edildi. Mesele açıktır. TAK’ın bu sahiplenmesiyle ve dinlemelerde anlaşılan konuşmalarla bu işin TAK tarafından yapıldığı bellidir. Ama daha bombanın dumanı tüterken uluslararası bir haber ajansının bu olay PKK’nın üzerinden almaya çalışmasını anlamak mümkün değildir. Bu, Türkiye’nin karşı karşıya kaldığı uluslararası operasyonun büyüklüğünü görmek bakımından önemlidir. aynı durumu Hurşit Külter olayında da görmek mümkündür. Türkiye sadece sahada terör örgütleriyle çarpışmıyor uluslararası lagı operasyonlarıyla da mücadele ediyor.

HDP’LİLERİN YAKALANMASI

Az evvel arkadaşlarım not bıraktılar. 3 vekil firariydi. 1 tanesi Nihat Akdoğan Hakkari girişinde polisler tarafından yakalanmış. Yapılan gözaltılar anayasaya uygundur, siyasi değildir. Parlamento çalışmalarına devam etmeleri kendilerine oy veren vatandaşların beklentisidir. Mesele HDP’nin tüzel kişiliği ile ilgili değildir. HDP milletvekillerinin bir kısmıyla ilgili gözaltılar olmuştur.

BELEDİYE BAŞKANALARINA YURT DIŞI ÇIKIŞ YASAĞI İDDİASI

186 belediye başkanı, bunlar arasında her partinin başkanı var. Yurt dışı için izin istemiş bunlardan 170’i uygun görülmemiş. OHAL çerçevesinde bütün belediye başkanları ile ilgili yurt dışı seyahatlerin gözden geçirildiği bir dönem olmuştur.

CHP BİLDİRİSİ

Bu bildiride ne söylenirse söylensin Yenikapı ruhu CHP seçmenlerini gönlüde devam ediyor. CHP’li kardeşlerimiz FETÖ’yü de PKK’yı da millet düşmanı olarak görüyor. Bir salonda toplanıp istediğiniz metni yazarsınız bu metnini bir değeri yoktur. Bizim CHP yönetimine tavsiyemiz CHP seçmenin bu düşüncesi çerçevesinde kendi görüşlerini gözden geçirsinler. Bunu keşke yazmasalardı diyerek değerlendirmek mümkün.

CUMHURİYET OPERASYONU

Devam eden dava ve bir yargı sürecidir. Ortadaki suçlamalar ve yapılacak savunmalar kapsamında mahkeme süreci devam edecektir.

Kaynak: (internethaber) - İnternethaber Editör:
Etiketler: FİRARİ, HDP'Lİ, YAKALANDI!,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937