google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
14 Kasım 2018 - Çarşamba 14:51 Bu haber 4051 kez okundu
 
GALATASARAY BAŞKANI CENGİZ'DEN TFF'YE SERT TEPKİ!
Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, olaylı derbi sonrası verilen cezalarla ilgili olarak yeni bir açıklama yaptı.
SPOR Haberi
GALATASARAY BAŞKANI CENGİZ'DEN TFF'YE SERT TEPKİ!

Fenerbahçe ile oynanan derbi maçta çıkan olaylar nedeniyle 7 maç ceza alan Fatih Terim'e PFDK, 3 maç daha ceza vermişti. Böylece Terim'in cezası 10 maça çıkarken, Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz'e de 60 gün hak mahrumiyeti cezası gelmişti.

Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, olaylı derbi sonrası verilen cezalarla ilgili olarak yeni bir açıklama yaptı. Cengiz, "Ceza cürüme eşit olmalı ve camiaların vicdanını rahatsız etmemelidir. TFF ve Kurulları taraftarı olduğu takıma göre çifte standart uygulamamalıdır" dedi.

Sarı-kırmızılıların internet sitesinden yapılan açıklama şu şekilde:

Galatasaray, Türkiye’nin sportif anlamda dünyadaki en değerli ulusal markasıdır. Bu en değerli markayı, içinde bulundukları kurum ve pozisyonlardan elde ettikleri resmi ya da medyatik gücü kullanarak; kişisel fanatizmleriyle, Galatasaray’ı yıpratmaya, cezalandırarak zarar vermeye çalışanlar, sadece Galatasaray’a değil ülkemize, vatanımıza zarar verme gayreti içinde olduklarının gaflet ve delaletinden uyanmalıdırlar.

KAHPECE TOKATLAR BİZİ ENGELLEMEZ
Dünyada 100 milyonu aşkın sempatizanı, ülke sınırlarında 30 milyonu aşkın taraftarı olan yüzyıllık bir ruh ve sinerjiden güç alan Galatasaray Spor Kulübü’nün dünyanın tepesine doğru yürüyüşü, kendisine saha içinde veya dışında, arkadan atılmış kahpece tokatlar ve tahrikler ile engellenemez.

ÇİFTE STANDART UYGULANMAMALI
Ceza cürüme eşit olmalı ve camiaların vicdanını rahatsız etmemelidir. TFF ve Kurulları taraftarı olduğu takıma göre çifte standart uygulamamalıdır.

RAKİPLERİMİZİN ALACAĞI CEZAYLA MUTLU OLMAYIZ
Kulübümüzün haklı tepkilerini, resmi açıklamasını cezalandırıp, rakibimizin beyanlarına hatta Kulübümüzün teknik direktörüne karşı sokak jargonuyla hadsiz hakaretler içeren yazılı, sözlü söylemlerine karşı hiçbir aksiyon almaması da buna bir belgedir ve şayan-ı dikkattir. Biz, rakiplerimizin aldığı veya alacağı cezaları hedefleyen bunlarla mutluluk tesis eden bir yönetim anlayışında değiliz.

SONUNA KADAR MÜCADELE EDECEĞİZ
Ulusal kazanımlar yoluyla uluslararası başarılara endeksli bir camiayız. Ancak adalet herkese gereklidir ve çifte standartlara şiddetle karşıyız. Medyada, sahada ve TFF Kurullarında bu çifte standartları uygulayanların, alet olanların futbol dünyasında işgal ettikleri haksız konum ve pozisyonlarının hukuk içinde sonlanması için sonuna kadar mücadele edeceğimizi ve bunun takipçisi olacağımızı bir kez daha beyan ederiz.

TÜM TUZAKLARA RAĞMEN ŞAMPİYON OLACAĞIZ
Vakar içindeki suskunluğumuzu korkaklık zannedenler, diledikleri zaman meydan okuyabilirler. Galatasaray kendisine karşı kurulan tüm tuzaklara, provokasyonlara, engellemelere her tür karşı çabaya rağmen, “rakibe saygı kendine saygı” karakterinde, vakar ve asalet ile Şampiyonluk yürüyüşüne devam edecek ve Şampiyon olacaktır.

Kenetlenin başka Galatasaray yok!"

Kaynak: (internethaber) - İnternethaber Editör:
Etiketler: GALATASARAY, BAŞKANI, CENGİZ'DEN, TFF'YE, SERT, TEPKİ!,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937