google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
02 Şubat 2018 - Cuma 09:53 Bu haber 1283 kez okundu
 
GENELKURMAY'DAN SON DAKİKA AFRİN AÇIKLAMASI!
Afrin'deki terör varlığına yönelik Zeytin dalı Harekatı 14. gününe girdi... Genelkurmay'dan son dakika Afrin açıklaması haberdesifre.com'da
GÜNDEM Haberi
GENELKURMAY'DAN SON DAKİKA AFRİN AÇIKLAMASI!

Zeytin Dalıharekâtı 14. gününe girerken kırsaldaki operaslarlar devam ediyor. Bir yandan da Afrin’de meskûn mahal (şehir içi) operasyonları için hazırlıklar da sürüyor. İnsansız hava araçlarının (İHA) Afrin üzerindeki uçuşlarından elde edilen görüntüler ve istihbarat birimlerinin saha gözlemlerinden gelen bilgilerle hedef analizleri güncelleniyor. Genelkurmay,. dün gece 6 hedefin savaş uçaklarınca vurulduğunu, öldürülen terörist sayısının 823'e yükseldiğini açıkladı... İşte Afrin'den son gelişmeler...

10:16GENELKURMAY'DAN SON DAKİKA AFRİN AÇIKLAMASI

 Genelkurmay Başkanlığı Afrin operasyonuyla ilgili son dakika açıklama yaptı. Afrin'deki teröristlere ait sığınak, barınak, mühimmat deposu ve silah mevzii olarak kullanılan 6 hedefin savaş uçaklarınca imha edildiği belirtilen TSK açıklamasında, "12 terörist etkisiz hale getirilmiştir. Harekâtın başlangıcından itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısı 823 olmuştur" denildi. 

08:40YENİ HEDEF RACO BÖLGESİ

Bülbül'ün alınmasının ardından Türk özel kuvvetler askerleri ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) güçleri Raco'ya operasyon başlattı.

SOKAK SOKAK EZBERLİYORLAR: Hürriyet'in haberine göre operasyon planlamaları, bu analizler doğrultusunda bilgisayar ortamında hazırlanan üç boyutlu (3D) harekât resmi üzerinde yapılıyor. Türkiye’de terör örgütü PKK’nın açığı hendeklere yönelik operasyonlarla tecrübe edinmiş olan Özel Kuvvet (Bordo Bereliler) ve Özel Harekât timleri, Afrin’i üç boyutlu haritalarla en ince ayrıntısına kadar inceleyip, sokak sokak ezberliyorlar.

 

İNSANİ GEÇİŞ KORİDORU: Görüntülerden terör örgütünün nerelerde mevzileneceği, nereleri tuzaklayabileceği ihtimalleri de değerlendiriliyor. Meskûn mahal operasyon planları sivillere en az zarar verecek şekilde yapılırken, kente yönelik harekât başlamadan önce sivillerin tahliyesi için insani geçiş koridorları açılması da öngörülüyor.

SİVİLLER KATLEDİLİYOR TEZGAHI: Ağır darbe yiyen PYD Afrin şehir merkezindeki çocuk ve yaşlıları silahlandırmaya başladı. Akşam'ın haberine göre örgütün amacı meskun mahal operasyonlarında çatışmaya girip ‘siviller öldürüldü’ mesajı vermek. Örgütün silah dağıttığı kişilerin arasından 70 yaşına gelmiş yaşlı kadın ve erkeklerin bulunması dikkat çekti. Bölücü örgütün silah dağıttığı kesimler arasında okullarda ders veren öğretmenler de yer aldı. Afrin’deki okulları tek tek dolaşan örgüt üyeleri, ders veren öğretmenlerin bile eline silah tutuşturdu.

Kaynak: (internethaber) - İnternethaber Editör:
Etiketler: GENELKURMAY'DAN, SON, DAKİKA, AFRİN, AÇIKLAMASI!,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937