Haber Detayı
12 Temmuz 2017 - Çarşamba 14:01 Bu haber 841 kez okundu
 
GÜLEN'DEN MANİDAR AÇIKLAMA!
15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümü yaklaşırken FETÖ elebaşısı Fethullah Gülen Alman radyosuna konuştu ve utanmadan Erdoğan'ı suçlarken Gül ve Davutoğlu ziyaretiyle ilgili de ilk kez konuştu.
GÜNDEM Haberi
GÜLEN'DEN MANİDAR AÇIKLAMA!

FETÖ elebaşısı Fethullah Gülen, Alman radyo kanalı NPR'den Robert Siegel'e röportaj verdi. Gülen 15 Temmuz'un yıldönümüne denk getirdiği açıklamasında Gül ve Davutoğlu ile görüşmesini açıkladı. 

15 Temmuz'un yıldönümüne sayılı günler kala Almanya radyosu teröristbaşı Gülen ile röportaj yaparak adeta örgüte kıyak yaptı.

Teröristbaşı Gülen röportajda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı ve Türkiye'yi doğrudan hedef aldı. Teröristbaşı Gülen, "Erdoğan beni bitirebilirse hareketteki herkesin çözülebileceğini düşünüyor ama bu hareket Tanrı'ya bağlı bir sevgi ve özveri hareketidir. Bizden sonra da insanlar harika işlerini yapmaya devam edecektir" diye konuştu.

 

 GÜL VE DAVUTOĞLU ZİYARETİ

Gülen, röportajında 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun ismini kendisini ziyaret edenler arasında ilk kez verdi.

"Binlerce insan burayı ziyaret etmek için geldi" diyen Gülen, "Ziyaret edenler arasında 50 milletvekili yanı sıra Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu bulunuyordu" diye konuştu. Gülen bu cümlesinin ardından ise "Bu nedenle, birçok insan beni tanıyor olabilir, ancak ben onları tanımıyorum" ifadelerini kullandı.

YİNE MESAJ VERDİ

Türkiye'nin geleceğiyle ilgili "umutsuz" olduğunu söyleyen teröristbaşı Gülen, buna karşın "kendisini umutlandıran şeylerin" de olduğunu vurguladı.

İDAM SORULUNCA...

Röportajda terörsitbaşı Gülen'e Türkiye'de idamın geri getirilmesi talepleri de soruldu. Teröristbaşı Gülen bu soru karşısında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik çirkin itham ve hakaretlerde bulundu.
Yüzlerce insanın katili olan Teröristbaşı, "Son yıllarımı yaşıyorum. Beni asmak için ölüm cezasını geri getirmeye karar vermiş olsalar bile son arzun nedir diye sorduklarında, bu acıya sebep olan ve binlerce masum insana baskı yapan kişiyi söyleyebilirim" dedi.

BASKIYI ERDOĞAN YAPIYOR

Bu sözler üzerine röportajı yapan Robert Siegel, teröristbaşı Gülen'e "Erdoğan mı?" diye sordu. Gülen ise "Başkası değil, baskıyı yapan o" yanıtını verdi.

Kaynak: (internethaber) - İnternethaber Editör:
Etiketler: GÜLEN'DEN, MANİDAR, AÇIKLAMA!,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937