Haber Detayı
05 Ağustos 2015 - Çarşamba 13:30 Bu haber 861 kez okundu
 
GÜLERCE: GÜLEN, CEKETİM YOK DİYOR AMA...
Gazeteci-Yazar Hüseyin Gülerce, paralel yapıya dair çarpıcı açıklamalarda bulundu.
GÜNDEM Haberi
GÜLERCE: GÜLEN, CEKETİM YOK DİYOR AMA...

Bir TV kanalındaki programa konuk olan Yazar Hüseyin Gülerce, açıklamalarda bulundu.

Gülerce'nin açıklamalarından satır başları:

''ERDOĞAN'A FİRAVUN DİYOR...''

"Fethullah Gülen, Sayın Cumhurbaşkanına 'firavun' diyor, dünkü sohbetinde 'paranoyakça paralel diyenler' ifadelerini kullanıyor. Fakat çelişiyor. Devletin içerisinde, Zekeriya Öz'ün tweetinde zihniyete bakar mısınız? Kamu düzenini sağlama adına görev alması gereken savcı, PKK'ya sesleniyor. Gezi olaylarına katılsaydın keşke diye.

Gülen, söylentilerine göre Peygamber Efendimiz'le görüşüyor, o nedenle masum. Öyle görünüyor. Yanlış karar alamayacağı düşünüyor. Bir bedende iki insan.

GİZLİLİK UNSURU

AK Parti iktidara geldiği andan itibaren Yapı içerisinde dosyalar hazırlanmaya başladı.

'Şarap geldiğinde içine tuz atın, dinen bir sıkıntısı yok' denilmiş. Sadece göze batmamak ve gizlenmek için. TSK içerisindeki insanlara buna benzer önerilerde bulunulmuş. Bölgedeki 'abla' tabir edilen insanların başları açtırılmış.

EĞİTİM KONUSU

Gülen, ilk baştan beri kafasında bir Türkiye kurmuş. Eğitim konusundaki nesillere sahip çıkma gayesi. Toplumun çok hoşuna gitti. Neredeyse bütün ilçelerde dershaneler var. İnsanlar biliyorlar bu dershaneye verildiğinde neler olduğunu. Lastik nerede patladı? Bu yetiştirilen başarılı insanların önemli kademelere gelmesi ile cazibe merkezi haline geldi. Ama sonra yanlışa gidildi. Büyüdükçe daha yok mu demiş Gülen. İslam'ın dışında bir yaşantıya da cevaz verilmiş, önemli noktaların kontrol halinde tutulması için. Evet sorular verildi. Ben şahidim. İngilizce sorular veriliyor örneğin. 2012'den itibaren düğmeye basılmış ve devlete karşı savaşa geçilmiş bir süreç.

''YALAN SÖYLEMLER YÖNELTMEYİN''

'Ceketim bile yok' diyor, ama iki aşçısı var. Onun etrafında pervane gibi dönen insanlar var orada. Telif ücretleri gayet yüksek. Gerçek böyleyken yalan söylemler yöneltmeyin.

Her akşam, tüm sayfalar Gülen'e fakslanıyor. O da tek tek inceliyor ve öyle baskıya gidiyor."

Kaynak: (haber7) - haber7.com Editör:
Etiketler: GazeteciYazar, Hüseyin, Gülerce, paralel, yapıya, dair, çarpıcı, açıklamalarda,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937