google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
21 Temmuz 2015 - Salı 17:36 Bu haber 2004 kez okundu
 
HALUK KOÇ: 10-12 GÜN İÇİNDE KOALİSYON GÖRÜŞMELERİ NETLİK KAZANIR
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, "Ömer Çelik'le yaptığı koalisyon görüşmesine ilişkin görüşmeleri bir yöntem görüşmesi olarak alabilirsiniz. Toplam süre en fazla 10-12 gün içinde bir temel sonuca varmak mümkün olacak veya olmayacak." dedi.
GÜNDEM Haberi
HALUK KOÇ: 10-12 GÜN İÇİNDE KOALİSYON GÖRÜŞMELERİ NETLİK KAZANIR

Haluk Koç, Ömer Çelik'le yaptığı koalisyon görüşmesine ilişkin şunları söyledi; "Bugünkü görüşmeleri bir yöntem görüşmesi olarak alabilirsiniz. Toplam süre en fazla 10-12 gün içinde bir temel sonuca varmak mümkün olacak veya olmayacak. Her iki koşulda da, tabloda da gereken açıklamalar yapılacak." dedi.

KOÇ: EN FAZLA 10-12 İÇİNDE SONUCA VARILIR

CHP Sözcüsü Haluk Koç koalisyon görüşmelerine ilişkin ise şu ifadeleri kullandı:

"Geniş profilli bir hükümet kurulmasının gereği ortadadır. CHP çözümsüzlüğün adresi olmayacak.
Bugünkü toplantıda yöntem üzerinde duruldu. CHP’nin açıkladığı 14 temel ilke, bir demokrasinin olmazsa olmaz şartları olarak ele alınmalıdır. Müzakerereler mutlaka koalisyonla sonuçlanmayabilir. Kişisel çıkarlarımızı ülkenin çıkarlarının önüne koymayız.

Bugünkü görüşmeleri bir yöntem görüşmesi olarak alabilirsiniz. Toplam süre en fazla 10-12 gün içinde bir temel sonuca varmak mümkün olacak veya olmayacak. Her iki koşulda da, tabloda da gereken açıklamalar yapılacak. Heyet görüşmeler yapacak. Üzerinde mutabık kalınmayan noktalar genel başkanlara iletilecek." şeklinde konuştu

kaynak internethaber


Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP, Genel, Başkan, Yardımcısı, Parti, Sözcüsü, Haluk, Koç, "Ömer, Çelikle, yapt
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937