google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
24 Aralık 2017 - Pazar 14:51 Bu haber 1336 kez okundu
 
HAMAS'TAN BOMBA İDDİA: TRUMP'IN YENİ İSRAİL PLANI...
Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıyan Trump'la ilgili yeni bir iddia gündeme geldi.
- Haberi
HAMAS'TAN BOMBA İDDİA: TRUMP'IN YENİ İSRAİL PLANI...

Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye, ABD'nin Kudüs konusunda yeni açıklamalar yapabileceği yönünde bilgiler bulunduğunu bildirdi.

Heniyye, Hamas'ın Gazze'de düzenlediği 11. Bilimsel Kudüs Konferansı'nda yaptığı konuşmada, "ABD Başkanı Donald Trump yönetiminin, (İsrail'i) Yahudi devleti olarak tanıyabileceği, tüm Yahudi yerleşim birimlerinin Kudüs'e ait olduğunu ve Filistinli mültecilerin dönüş hakkı olmadığını açıklayabileceği yönünde ilgili kesimlerden elimize ulaşan bazı bilgiler var." dedi. Heniyye, söz konusu "ilgili kesimler" hakkında ise herhangi bir bilgi vermedi.

FİLİSTİN YÖNETİMİ, TUTUMUNU NETLEŞTİRMELİ: Filistin'in iç meselelerinin düzeltilmesi ve barış sürecinin kapsamlı şekilde gözden geçirilmesi gerektiğini belirten Heniyye, Filistin direnişi üzerindeki ellerin çekilmesi gerektiğini ifade etti.

 

İsmail Heniyye, Filistin yönetiminden de "İsrail ile güvenlik koordinasyonu meselesi ve Oslo Anlaşması konusunda net bir tutum sergilemesini" talep etti.

İsrail'in Kudüs'teki her türlü uygulamasının boş ve geçersiz olduğunu vurgulayan Heniyye, "Kudüs, Filistin devletinin siyasi, Müslümanların dini ve özgür dünyanın insani başkentidir." ifadesini kullandı.

Kaynak: (internethaber) - İnternethaber Editör:
Etiketler: HAMAS'TAN, BOMBA, İDDİA:, TRUMP'IN, YENİ, İSRAİL, PLANI...,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937