google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
29 Eylül 2015 - Salı 17:44 Bu haber 2063 kez okundu
 
HDP'DE BİR İSTİFA ŞOKU DAHA!
Seçime az bir zaman kala bazı partilerde beklenmedik durumlar yaşanıyor. Bu partilerin başında HDP yer alıyor. HDP'de bir istifa haberi daha geldi. HDP'li üyenin istifa açıklaması dikkat çekti.
GÜNDEM Haberi
HDP'DE BİR İSTİFA ŞOKU DAHA!

Mardin'de Kürt siyasetinin aktif isimlerinden Mir Sedrettin Karahan, üyesi olduğu HDP Mardin il örgütünden istifa etti. Karahan'ın istifa metninde Said Nursi'nin; ''Zalimler için yaşasın cehennem'' sözüne yer vermesi dikkat çekti.

Konuya ilişkin yazılı açıklama yapan Karahan,'HDP'nin riyakar ve hamasi politikalarından ve de HDP içindeki mevcut çete başı ve çete üyeleri olduğu sürece hiçbir siyasi faaliyet yürütmeyeceğimi tüm dava ve gönül dostlarıma deklare ediyorum' dedi.

“HALKIN ÇOCUKLARINI ÖLÜME SÜRÜKLÜYORLAR”

Halkın çocuklarını kendi siyasi hırsları ve emelleri uğruna ölüme sürükleyen anlayışa sahip kişiler arasında yer almayı insan onuru ve değerlerine olan sadakatine uygun görmediğini anlatan Sedrettin Karahan, şunları kaydetti:

20150929aw535960_01.jpg

''HDP'NİN HİÇBİR MEŞRUİYETİ KALMADI''

“Mazlum Kürt halkının çocuklarını legal bir siyasi parti liderliğinin devamlılığı ve marjinal ideolojik misyonu kurmak için kendi oluşturduğu siyasal açmaz sonucu savaş ortamı oluşturan HDP'nin kanaatimce Kürt halkının ve ölen evlatlarının aziz hatıraları karşısında hiçbir meşruiyeti kalmamıştır.

''HDP MARJİNAL GRUPLARIN KUYRUĞUNA TAKILIYOR''

HDP'nin mazlum Kürtlerin hak davasını savunma ve yürütmek yerine her seferinde bir Kürt partisi olmadığı söylemi ve marjinal grupların kuyruğuna takılma basiretsizliği bunun en açık kanıtıdır. 

''ALLAHIN DA BİR HESABI VAR''

Ey HDP'yi istila eden ve kadim Kürtlerin hak davasını ayaklar altına alan legal çeteler; şunu bilin ki sizlerin olduğu kadar Cenab-ı Hak'ın da hesabı vardır. 

''ZALİMLER İÇİN YAŞASIN CEHENNEM''

Bizler mazlum ve kadim Kürt halkının şahsında insani onur ve değerler çerçevesinde tüm insanlık için mücadelemize devam edeceğiz. Zalimler için yaşasın cehennem''.

Kaynak: (internethaber) - İnternethaber Editör:
Etiketler: Seçime, az, bir, zaman, kala, bazı, partilerde, beklenmedik, durumlar, yaşanıyor
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937