google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
27 Ocak 2018 - Cumartesi 11:14 Bu haber 10037 kez okundu
 
HER ŞEYE İYİ GELEN DOĞAL MUCİZE PROPOLİS!
Her şeye iyi gelen doğal mucize Propolis, son yıllarda özellikle kanser tedavisine olan desteği yönüyle anılan ve bu konuda binlerce üniversite araştırmasına konu olan arı ürünüdür.
SAĞLIK Haberi
HER ŞEYE İYİ GELEN DOĞAL MUCİZE PROPOLİS!

Her şeye iyi gelen doğal mucize Propolis, son yıllarda özellikle kanser tedavisine olan desteği yönüyle anılan ve bu konuda binlerce üniversite araştırmasına konu olan arı ürünüdür. Arıların değişik bitki ve ağaç kabuklarını çiğneyerek elde ettikleri macuna bazı enzimlerini eklemeleriyle ortaya çıkar. Antibiyotik olmadığı halde çok yüksek antibiyotik etkiler gösterebilmesi ve bu etkileri sadece enfeksiyona ya da hastalıklı dokuya yöneltmesi en dikkat çekici özelliklerindendir.

Her şeye iyi gelen doğal mucize

18
Her şeye iyi gelen doğal mucize

Propolis, bağışıklık sistemini güçlendirir. Mantar-mayasıl sorunlarına, zararlı bakterilere, viral enfeksiyonlara karşı kullanılır. kanseri önlemede ve kanserle mücadelede etkili bir maddedir. Alışılmış antibiyotik etkilerin 100 misline yakın etkisi keşfedilmiştir. Bugüne kadar rastlanan en güçlü doğal antibiyotiktir.

28
Her şeye iyi gelen doğal mucize

Anti-bakteriyel, anti-fungal (mantar), anti-viral, ateş düşürücü, antiseptik ve kolesterol düşürücüdür. Gözün yüksek basıncını azaltır.Soğuk algınlığına iyi gelir. Ağız içi sağlığı ve sindirim sorunlarının giderilmesi için kullanılır. İçeriğindeki flavonoid oranı yüksektir. Flavonoidler bilindiği gibi en güçlü antikoksidanlardandır. Propolisin araştırmalar sonucu belirlenmiş bazı faydaları şöyledir:

 
38
Her şeye iyi gelen doğal mucize

Bağışıklık sistemini destekler. Hastalık etkenlerine yönelik vücut direncinin yükseltilmesi amacıyla kullanılabilir. Antioksidatif etki açısından propolis diğer arı ürünleri arasında en yüksek etkiye sahiptir. Soğuk algınlığından korunmak amaçlı alınabilir. Akne ve uçuk için haricen kullanılır. Propolis kullanımı bademcik iltihabı, farenjit, larenjit için etkilidir. Ağız ve boğaz mukozası sorunları için hem oral olarak hem de gargara biçiminde kullanılır.

48
Her şeye iyi gelen doğal mucize

Dişeti hastalıklarına karşı korucuyucu özelliktedir. Bioflavonoidler bakımından zengindir. Propolis ile ilgili yapılan araştırmalar bu maddenin ülserler, iltihaplı hastalıklar ve yanıklar için olumlu etkileri olduğu sonucunu ortaya koymuştur. Japon Kanser Araştırma kurulu tarafından 1991 düzenlenen toplantıda propolisin anti-kanser etkisiyle ilgili tebliğ sunulmuştur. Amerika'da yapılan bir araştırmada propolisteki caffeic asit esterlerinin bağırsaktaki kanserli hücrelerin büyümesini inhibe edici özellikte olduğu görülmüştür. Yaraların iyileşmesinde hücre yenileyici olarak etkilidir. Mikroptan arındırıcı, bakteri üremesini durdurucu, iltihap giderici, mantarlara karşı etkili ve kas gevşetici etkileri vardır.

58
Her şeye iyi gelen doğal mucize

Bakterilere karşı etkisi galangin, pinosembrin, kafeik asit ve ferulik asit içeriğinden, virüslere karşı etkisi kafeik asit, kersetin ve luteolinden, mantarlara karşı etkisi de pinobanksin, pinosembrin, kafeik asit, benzil ester, sakuretin ve pterostilbene 'den kaynaklanmaktadır. Prostaglandinleri üreten enzimleri bloke edici özelliğiyle anti iltihapsal etkinliğe sahiptir.

68
Her şeye iyi gelen doğal mucize
 
 

 

78
Kaynak: Editör:
Etiketler: HER, ŞEYE, İYİ, GELEN, DOĞAL, MUCİZE, PROPOLİS!,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937