Haber Detayı
14 Mart 2017 - Salı 11:13 Bu haber 2853 kez okundu
 
HÜKÜMET DÜĞMEYE BASTI! YATIRIM YAPAN KAZANDI!
“Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi Cazibe Merkezleri Programı, Yatırım ve Destek Hamlesi” sayesinde Van'a yatırım için Bakan Yardımcısı çağrı yaptı.
EKONOMİ Haberi
HÜKÜMET DÜĞMEYE BASTI! YATIRIM YAPAN KAZANDI!

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi Cazibe Merkezleri Programı, Yatırım ve Destek Hamlesi” sayesinde Van'a yatırım için Bakan Yardımcısı çağrı yaptı.

Daha önce birçok firmanın yatırım başvurusunda bulunduğu Van'da, İzmir'in en büyük tekstil firmaları arasında yer alan FB Tekstil de ilk etapta 500 kişinin istihdam edileceği yatırım kararı aldı.

Van'da kurulan 'Tekstil Kent'te 2 bin 400 metrekare yer tahsisinin yapıldığı firma, 2018'de üretime başlayarak kentin istihdam ve ihracatına büyük katkı sağlamayı planlıyor. Firmanın Van'da yatırım yapmasına öncülük eden Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Çiftçi, hükümetin son zamanlarda açıkladığı ekonomik paketlerin bölgeye önemli yatırımların gelmesini sağladığını söyledi.

Cazibe Merkezleri Programı'nın bölgeye çok büyük katkı sunacağını vurgulayan Çiftçi, “Herkesi buraya davet ediyoruz. Van'a yatırım yapan kazanacak” dedi.

ÜLKEHABER

Kaynak: Editör:
Etiketler: HÜKÜMET, DÜĞMEYE, BASTI!, YATIRIM, YAPAN, KAZANDI!,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937